Strona główna 0_Slider Za tydzień ruszą prace na kolejnym odcinku „modliszówki”

Za tydzień ruszą prace na kolejnym odcinku „modliszówki” [FOTO]

10

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379, łączącej Świdnicę z Wałbrzychem. Pierwszy z remontowanych odcinków tzw. „modliszówki” jest coraz bliższy ukończenia. Wykonawca robót ogłosił właśnie termin rozpoczęcia prac przewidzianych w II etapie drogowej inwestycji. Będą nowe utrudnienia w ruchu i kolejne objazdy.

Roboty na pierwszym odcinku  drogi wojewódzkiej nr 379 – od skrzyżowania ulicy Wałbrzyskiej ze Słowiańską w Świdnicy do krzyżówki z drogami powiatowymi 2910D (kier. Bystrzyca Dolna) i 2911D (kier. Witoszów Dolny) – ruszyły w maju 2019 roku. Z powodu ponadprzeciętnie długiego postępowania administracyjnego, które trwało ponad rok, wykonawca drogowej inwestycji mógł przystąpić do realizacji prac jedynie w ograniczonym zakresie. – Dopiero we wrześniu 2019 roku – po uzyskaniu decyzji ZRiD – wykonawca mógł przystąpić do robót budowlanych na pełnej szerokości terenu koniecznego pod przebudowę drogi – tłumaczył w listopadzie 2019 roku Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Roboty prowadzone w ramach I etapu inwestycji zbliżają się powoli do końca. To oznacza, że drogowcy niebawem wkroczą na kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 379 – od nowego ronda u podnóża Gór Wałbrzyskich do Modliszowa. – Etap II przebudowy drogi wojewódzkiej 379 będzie obejmował w swoim zakresie realizację prac na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową 2912D (kier. Złoty Las) do skrzyżowania z drogami powiatowymi 2910D (kier. Bystrzyca Dolna) i 2911D (kier. Witoszów Dolny). Oznacza to, że odcinek ten będzie nieprzejezdny – informuje Jacek Dwilewicz, kierownik robót z ramienia firmy Polbud Pomorze. Nowa organizacja ruchu ma zostać wprowadzona 24 stycznia 2020 roku.

Objazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5t został wyznaczony drogą powiatową 2911D poprzez miejscowość Witoszów Dolny — Witoszów Górny — Pogorzała do ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu. Objazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t odbywać się będzie drogą krajową nr 35 relacji Świdnica — Słotwina — Mokrzeszów Świebodzice — Wałbrzych. Jednocześnie informujemy, że robotami budowlanymi objęty jest cały zakres drogi DW379 Świdnica – Wałbrzych, w związku z tym Wykonawca zwraca się o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdów na tym odcinku – dodaje Dwilewicz.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułBezdomni rozpalili ognisko na nielegalnym wysypisku. Interweniowali strażacy
Następny artykułRuszył nabór wniosków na nagrody dla sportowców