Strona główna Sport Inne Ruszył nabór wniosków na nagrody dla sportowców

Ruszył nabór wniosków na nagrody dla sportowców

0

Można już składać wnioski o przyznanie nagród i wyróżnień za wyniki sportowe oraz osiągnięcia w działalności sportowej za 2019 rok. Tradycyjnie wsparcie otrzymają zawodnicy, trenerzy i inne osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej. Wnioski składać można do 28 lutego.

Zgodnie z uchwałą nr XIII/160/11 z dnia 29 grudnia 2011 roku Rady Miejskiej w Świdnicy mogą zostać przyznane:
– nagrody i wyróżnienia za osiągnięte wyniki sportowe dla zawodników – mieszkańców Świdnicy lub członków klubu sportowego, podmiotu prowadzącego w innej formie działalność sportową, mających siedzibę na terenie Świdnicy,
– nagrody dla trenerów prowadzących szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w klubach i podmiotach prowadzących w innej formie działalność sportową, mających siedzibę na terenie Świdnicy,
– nagrody i wyróżnienia dla trenerów oraz innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej, biorąc pod uwagę znaczenie tych osiągnięć dla społeczności świdnickiej.

Wnioski o nagrody i wyróżnienia dla trenerów i zawodników mogą dotyczyć określonych osiągnięć lub całokształtu działalności sportowej.

Z wnioskiem o przyznanie nagrody lub wyróżnienia mogą wystąpić:
– macierzysty klub sportowy lub podmiot prowadzący w innej formie działalność sportową,
– właściwy ze względu na dyscyplinę związek sportowy,
– komisja Rady Miejskiej w Świdnicy właściwa do spraw sportu,
– komórka organizacyjna Urzędu Miejskiego w Świdnicy właściwa do spraw sportu,
– osoba zainteresowana.

Wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 49, pokój 1a, w terminie do 28 lutego br. Formularze dostępne są na stronie sport.swidnica.pl/nagrody-sportowe.

Uchwała w sprawie nagród jest do wglądu w Biurze Sportu i Rekreacji (tel. 74/856 29 26) oraz zamieszczona na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świdnicy www.swidnica.bip-gov.info.pl (prawo lokalne).

/UM Świdnica/

Poprzedni artykułZa tydzień ruszą prace na kolejnym odcinku „modliszówki” [FOTO]
Następny artykułMistrzostwa Europy ponownie w Strzegomiu!