Strona główna Sport Jeździectwo Mistrzostwa Europy ponownie w Strzegomiu!

Mistrzostwa Europy ponownie w Strzegomiu!

1

Strzegom wyrasta na prawdziwą mekkę sportów konnych. Międzynarodowa Federacja Jeździecka kolejny raz powierzyła Klubowi LKS Stragona organizację Mistrzostw Europy Kuców i to od razu na trzy lata. To fantastyczne wyróżnienie dla klubu ze stolicy polskiego granitu. 

Organizacyjny sukces ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Kuców sprawił, że staliśmy się naturalnym kandydatem do przeprowadzenia kolejnych edycji imprezy – mówi Marcin Konarski, przewodniczący komitetu organizacyjnego. To będą już piąte mistrzostwa Europy organizowane przez Klub Sportowy LKS Stragona. Pierwsze w kategorii juniorów odbyły się w 2012 roku. Od 2015 roku sukcesywnie co dwa lata odbywały się tu kolejno mistrzostwa Europy młodych jeźdźców, seniorów i kuców.

Organizowanie tak prestiżowych wydarzeń sportowych to spore wyzwanie – dodaje Marcin Konarski. – Jednak lata doświadczenia, przeszkolony zespół ludzi oraz odpowiednie zaplecze infrastrukturalne sprawiają, że jesteśmy w pełni przygotowania do tego zadania. Dysponujemy pięknym i świetnie przygotowanym hipodromem, na którym jeźdźcy i konie mają zapewnione optymalne warunki do treningów i startów.

Zawody odbędą się w terminie od 15 do 19 lipca w Strzegomiu. Na arenach zmierzą się zawodnicy w wieku od 12 do 16 lat oraz ich kuce, czyli konie o wzroście do 149 cm. Dla kibiców to będzie wyjątkowe wydarzenie. W jednym miejscu i czasie rywalizacja będzie się toczyć jednocześnie w trzech dyscyplinach olimpijskich: ujeżdżeniu, WKKW i skokach przez przeszkody.

/LKS Stragona/

Poprzedni artykułRuszył nabór wniosków na nagrody dla sportowców
Następny artykułPonad tysiąc młodych kolędników na scenie. Wręczono nagrody i wyróżnienia [FOTO]