Strona główna 112 Uchylał się od kary więzienia za rozbój i pobicie. Został zatrzymany

Uchylał się od kary więzienia za rozbój i pobicie. Został zatrzymany

2

Do policyjnego aresztu, a następnie do zakładu karnego trafił 22-letni mieszkaniec Świdnicy, który od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za czyny popełnione w 2016 roku. Mężczyznę zauważył i zatrzymał policjant, który miał akurat dzień wolny od służby.

W czwartkowe popołudnie, w dniu wolnym od pracy, policjant świdnickiej komendy na jednej z ulic zauważył znanego mu z widzenia mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności m.in za rozbój i pobicie. Mężczyzna od dłuższego czasu ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Funkcjonariusz natychmiast podjął obserwację 22-latka i o sytuacji powiadomił oficera dyżurnego KPP Świdnica, prosząc jednocześnie o skierowanie w to miejsce patrolu. – W oczekiwaniu na wsparcie policjant w celu uniknięcia ucieczki poszukiwanego podjął interwencję i po okazaniu legitymacji służbowej oraz przedstawieniu powodu interwencji zatrzymał mężczyznę – dodaje Ząbek. Chwilę później na miejsce przyjechali mundurowi, którzy przejęli poszukiwanego.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe dwa lata.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułNa czerwonym, pod prąd [VIDEO]
Następny artykułKilka porad odnośnie aranżacji małych lub wąskich kuchni