Strona główna 0_Slider Na czerwonym, pod prąd

Na czerwonym, pod prąd [VIDEO]

5

Po raz kolejny nieodpowiedzialne zachowanie jednego z kierowców poruszających się ulicami Świdnicy zostało zarejestrowane przez samochodową kamerę. Do niebezpiecznego manewru doszło na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Kunic.

Na nagraniu wykonanym 31 grudnia, około godziny 14.00, widać, jak kierowca Audi ignoruje czerwone światło i pędem przejeżdża przez krzyżówkę na wprost, jadąc przy tym pod prąd. Zaledwie chwilę później zapala się zielone światło dla pieszych.

Do innego incydentu na tym samym skrzyżowaniu, również zarejestrowanego przez samochodową kamerę, doszło zaledwie kilkanaście dni wcześniej – 16 grudnia. Na nagraniu widać, jak kierowca busa zatrzymuje się przepisowo przed czerwonym światłem na skrzyżowaniu ulic Zamenhofa i Marii Kunic w Świdnicy. Nagle, mimo że nie było zmiany światła, rusza wprost na przechodzących przez skrzyżowanie pieszych.

Przypominamy, że Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu stworzyła na swojej stronie internetową specjalną sekcję „Stop agresji drogowej”. Nagrania dokumentujące rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego, a także przejawy agresji ze strony uczestników ruchu drogowego można przesyłać na adres [email protected], wraz z informacją dotyczącą czasu i miejsca zdarzenie, danych pojazdu oraz danych kontaktowych zgłaszającego.

/mn/

Poprzedni artykułSportowe święto już w sobotę. Znamy terminarz, listę gadżetów i obsadę turnieju!
Następny artykułUchylał się od kary więzienia za rozbój i pobicie. Został zatrzymany