Strona główna 0_Slider Świętują złote, diamentowe i żelazne gody

Świętują złote, diamentowe i żelazne gody [FOTO]

1

Są ze sobą na dobre i na złe już kolejne dziesięciolecia. Dotrzymanych wiele lat temu obietnic dotrzymali, a za swoją wytrwałość dziś odebrali medale, przyznawane przez prezydenta RP.

Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie zostało odznaczonych dwanaście par ze Świdnicy oraz jedna para z terenu Gminy Świdnica. Złote gody, czyli 50 lat małżeństwa obchodzą Ewa i Stanisław Borowscy, Lucja i Stanisław Dudzic, Władysława i Antoni Jaworscy, Danuta i Mieczysław Kujacz, Teresa i Wacław Słomscy oraz Czesława i Jerzy Zielińscy. Diamentowe gody – 60 lat małżeństwa: Janina i Władysław Lange, Leokadia i Wacław Niebudek, Cecylia i Bronisław Pączek (mieszkańcy Gminy Świdnica), Zofia i Stanisław Poradzisz oraz Jadwiga i Józef Rataj. Jedna para ze Świdnicy obchodzi żelazne gody – 65 lat małżeństwa i są to Państwo Maria i Józef Wołowiec.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczyły podczas uroczystości prezydent  Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska oraz wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek. Dzisiaj uroczystość miała dwie tury, o godzinie 11.00 i 14.00.

Obchody uświetnił występ zespołu „Mokrzeszów”, prowadzonego przez Marię i Wojciecha Skiślewiczów.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułKarambol za Pszennem [FOTO]
Następny artykułFantastyczna gra i emocje na boisku w Witoszowie Dolnym [FOTO]