Strona główna Wydarzenia Świdnica Sukcesy olimpijczyków II LO

Sukcesy olimpijczyków II LO

0

Tradycje matematyczne Banacha są cały czas podtrzymywane. Tym razem aż ośmiu uczniów II LO awansowało do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej o Diamentowy Indeks AGH.

W zmaganiach matematycznych szkołę reprezentują Kinga Kępa, Dominika Janczyszyn, Mateusz Drąg, Igor Beker, Aleksy Mięki, Konrad Sosnowski, Jędrzej Kulak, Antoni Wojtasik (wszyscy z klasy IIIa). Opiekunem uczniów jest Agnieszka Grymek.

Ponadto do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej o Diamentowy Indeks AGH awansowały Lena Jastrzębska (II d) oraz Joanna Cichocka z klasy I b (po gim.). Opiekunem jest pani Jolanta Skarzyńska.

I jeszcze warto wspomnieć o Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, gdzie do drugiego etapu okręgowego zakwalifikowała się Karolina Warzecha (kl. IIIb) pod opieką  Marioli Mackiewicz oraz Olimpiadzie Biologicznej w której w kolejnym etapie okręgowym weźmie udział Julian Baumghartner (opiekun Beata Misiewicz).

Bardzo się cieszę z sukcesów olimpijskich uczniów Banacha. Żałuję tylko, że nie wszystkie olimpiady są brane pod uwagę w rankingu Perspektyw – tak jak na przykład organizowana przez AGH Olimpiada o Diamentowy Indeks – mówi dyrektor Jacek Iwancz.

/opr. red./

Poprzedni artykułBezdomny pod kołdrą na Łukowej, porzucony pies. Interwencje straży miejskiej
Następny artykułOpłaty za wywóz śmieci idą w górę. Drastyczna podwyżka w kolejnej gminie