Strona główna 112 Bezdomny pod kołdrą na Łukowej, porzucony pies. Interwencje straży miejskiej

Bezdomny pod kołdrą na Łukowej, porzucony pies. Interwencje straży miejskiej

2

Od 3 do 9 stycznia świdnicka Straż Miejska interweniowała 101 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

5 stycznia 2020 roku o godz. 20.43 mieszkaniec ul. Łukowej zgłosił , że obok ściany budynku leży mężczyzna, przykryty kołdrą. Przybyli na miejsce strażnicy zastali leżącego bezdomnego mężczyznę. Człowiek ten odmówił przyjęcia jakiejkolwiek pomocy od strażników, również skorzystania z miejsca w schronisku.

6 stycznia 2020 roku o godz. 18.20 operator monitoringu miejskiego zauważył jak siedzący na parapecie witryny sklepowej w Rynku mężczyzna upadł na chodnik. Interweniujący na miejscu strażnicy stwierdzili, że osoba doznała urazu głowy. Wezwano na miejsce zespół pogotowia ratunkowego, który zabrał poszkodowanego do szpitala „Latawiec”.

8 stycznia 2020 roku o godz. 13.59 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie, że na ul. Łukowej leży prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna. Skierowany na miejsce patrol zastał znanego im z wcześniejszych interwencji mężczyznę. Osoba ta z uwagi na brak miejsca zamieszkania i szeregu popełnionych wcześniej wykroczeń, po wytrzeźwieniu następnego dnia trafiła przed oblicze Sądu. Mężczyzna w postępowaniu przyspieszonym otrzymał karę trzydziestu dni aresztu.

9 stycznia 2020 roku o godz. 14.20 do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie pracownicy ZUS-u z ul. Saperów, że od godziny przy wejściu do budynku przywiązany jest pies. Zwierzę było osłabione i wyziębione. Jak ustalono, jeden z interesantów zapomniał o swoim towarzyszu. Wezwano na miejsce pracownika schroniska dla zwierząt, który zaopiekował się pieskie. W dalszym ciągu trwają poszukiwania właściciela czworonoga.

10 stycznia 2020 roku o godz. 20.10 mieszkaniec ul. Okrężnej na spacerze z psem zauważył ogień na terenie byłego skupu złomu o czym powiadomił dyżurnego straży miejskiej. Skierowany na miejsce patrol zastał trzy osoby bezdomne, które rozpaliły ognisko aby się ogrzać. Ogień został ugaszony a sprawcy zagrożenia po zakończeniu czynności opuścili teren. Trwają czynności aby właściciel nieruchomości zabezpieczył obiekt i uprzątnął zgromadzone tam odpady.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPracownicy skarbówki poszarpali się w pracy. Jeden trafił na SOR
Następny artykułSukcesy olimpijczyków II LO