Strona główna 0_Slider Stylem jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Okazało się, że kierował pod wpływem narkotyków

Stylem jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Okazało się, że kierował pod wpływem narkotyków

1

Do dwóch lat więzienia grozi 21-latkowi zatrzymanemu na terenie Świdnicy, u którego wstępne badanie wykazało, że kierował pod wpływem substancji psychotropowych. Ponadto mężczyzna w chwil zatrzymania posiadał przy sobie narkotyki.

30 stycznia, tuż przed północą, policjanci patrolujący rejon miasta Świdnica, na ulicy Przemysłowej zauważyli samochód osobowy marki Citroen Jumper. Pojazdem tym poruszał się młody mężczyzna, którego sposób jazdy mógł wskazywać, że znajduje się pod wpływem alkoholu. Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się że kierujący 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha jest trzeźwy – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji. Mężczyznę poddano jednak badaniu na urządzeniu do wstępnego sprawdzenia na zawartość narkotyków w organizmie. – Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych – dodaje Ząbek.

W czasie kontroli 21-latek cały czas zachowywał się bardzo nerwowo, czym wzbudził podejrzenia policjantów, którzy postanowili sprawdzić powód jego niepokoju. – Na pytanie funkcjonariuszy, czy mężczyzna posiada przy sobie jakiekolwiek rzeczy prawnie zabronione, mężczyzna dobrowolnie wydał policjantom 2 „zawiniątka”, jedno z zawartością białego proszku, a drugie z zawartością zielonego suszu. Substancje poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczone substancje to amfetamina, a także marihuana. 21-latek posiadał przy sobie ponad 25 porcji tych narkotyków – wylicza rzecznik KPP Świdnica.

Mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCinema3D rozpoczęła przedsprzedaż biletów na film „Zenek”!
Następny artykułBezpieczny wyjazd do pracy za granicę