Strona główna Bez kategorii Bezpieczny wyjazd do pracy za granicę

Bezpieczny wyjazd do pracy za granicę

0

Wielu młodych ludzi przed pójściem na studia zamierza podjąć swoją pierwszą pracę. Każdy chciałby mieć własne oszczędności wkraczając w dorosłość. Często pomagają rodzice, jednak posiadanie własnych pieniędzy, którymi można dowolnie rozporządzać jest znacznie wygodniejsze.

Młodzi ludzie z większych miast szukają pracy w kraju. Niestety tylko w większych miastach jest możliwość zatrudnienia się na wakacje. Najchętniej podejmowaną pracą jest zatrudnienie w gastronomii. Natomiast większość szuka sezonowej pracy za granicą. Najczęściej wybierane są sprawdzone miejsca, które polecają sobie nawzajem znajomi, lecz korzystają również z usług agencji pracy.

Sezonowa praca za granicą
Zazwyczaj jedynym warunkiem, który należy spełnić, aby pracować za granicą jest ukończenie 18 lat. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia, aby pracować na farmie lub linii produkcyjnej. Sezonowa praca za granicą nie należy do łatwych, ale często przekonują lepsze zarobki niż w Polsce. W ciągu 3 miesięcy pracy możesz zarobić na własne wydatki na cały następny rok.

Najbardziej popularne kierunki wyjazdu
Obecnie najchętniej wybieranymi kierunkami pozostają Niemcy, Holandia oraz Anglia. Nie wiadomo jeszcze czy zbliżający się Brexit ograniczy możliwość wyjazdów do Wielkiej Brytanii do prac sezonowych. Praca, którą możecie tam podjąć nie jest wymagająca. Nie musicie nawet znać języka obcego. Najczęściej pracuje się w zespołach, w których wszyscy pochodzą z jednego kraju. Nie ma więc problemu w porozumiewaniu się z towarzyszami.

Ciekawą opcją dla osób, które chciałby by się podjąć pracy polegającej na opiece nad osobami starszymi jest wyjazd do Luksemburga. Minimalna krajowa w Luksemburgu wynosi 2000 Euro co daje nam ponad 8000 zł. Nie jest to jednak praca dla wszystkich. Tutaj wymagana może być zarówno znajomość języka, jak i doświadczenie w opiece.

Czym pojechać do pracy?
W dzisiejszych czasach mamy wiele możliwości podróżowania. Nie inaczej jest z wyjazdem do pracy za granicę. Najszybszym środkiem transportu bez wątpienia jest samolot, lecz niestety w naszym kraju sieć lotnisk nie jest zbyt rozbudowana, a ceny przelotów nie zawsze są atrakcyjne. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest podróż własnym autem. By się to jednak opłacało, ze względu na koszt paliwa, najlepiej zebrać się całą paczką znajomych, przy czym jeden z was musi posiadać auto, które bez problemowo przejedzie kilka tysięcy kilometrów w krótkim czasie.

Rozwiązaniem na brak auta oraz problemy z samolotami są busy za granicę. Najczęściej są to kameralne pojazdy 9 osobowe. Jest to stosunkowo tania forma podróżowania. Zapewnia również większy komfort podróży niż autokar. Największą zaletą tego rozwiązania jest przejazd door to door czyli kierowca busa zabierze Cię spod samego domu i zawiezie wprost na miejsce docelowe, które często znajduje się z dala od większego miasta.

Na czym można zaoszczędzić?
Wyjeżdżając do pracy na tak krótki okres czasu jak 2-3 miesiące chcemy jak najwięcej zarobić i wydać jak najmniej pieniędzy. Zakwaterowanie to najczęściej baraki lub małe domki, które posiadają własną kuchnię, dlatego warto postawić na gotowanie we własnym zakresie.

Ceny jedzenia za granicą są zdecydowanie wyższe niż w Polsce, dlatego warto zabrać ze sobą produkty. Najlepszymi produktami, które warto zabrać są makarony, zupki chińskie, konserwy i pasztety.

Wybierając bus jako środek transportu do pracy za granicę oszczędzasz na bagażu. W cenie biletu możesz ze sobą przewieźć nawet 40 kilogramową walizkę. Jeśli pomyślimy, że chcielibyśmy to przewieźć samolotem, to musimy liczyć się z tym, że oprócz konieczności noszenia ze sobą bagażu, za taką walizkę zapłacilibyśmy dodatkowo drugie tyle za bilet.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułStylem jazdy wzbudził podejrzenia policjantów. Okazało się, że kierował pod wpływem narkotyków
Następny artykułKoronawirus z Chin. Gdzie szukać pomocy?