Strona główna Wydarzenia Żarów Spotkanie noworoczne i nagrody dla sportowców w Żarowie

Spotkanie noworoczne i nagrody dla sportowców w Żarowie

0

Realizują pasję i ciężko pracują, a dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu osiągają sukcesy na najważniejszych imprezach sportowych. Podczas spotkania noworocznego, które odbyło się w piątek, 17 stycznia najlepsi sportowcy, zawodnicy, trenerzy odebrali nagrody i otrzymali odznaczenia „Sportowych Indywidualności Gminy Żarów”.

Rada Sportu za wybitne osiągnięcia sportowe w 2019 roku nagrodziła Jolantę Kumor oraz Michała Mossonia w kategorii trener, Pawła Fajdka oraz Patryka Klimalę w kategorii zawodowiec, Małgorzatę Moczulską i Marcina Motowidło  w kategorii zawodnik amator senior, Krystiana Rossę, Alicję Klimalę i Martynę Janaszek w kategorii zawodnik amator junior. Nagrodę „Zasłużony dla żarowskiego sportu” otrzymał Stanisław Tomiczek wieloletni prezes klubu sportowego „Zryw Łażany”.

– Jesteśmy pod wrażeniem osiągnięć sportowych, jakie odnoszą sportowcy reprezentujący gminę Żarów. Wasza wiara, upór i determinacja pokazują, że można zdobywać prawdziwe szczyty. Składamy serdeczne podziękowania i życzymy kolejnych sukcesów oraz determinacji w zdobywaniu najwyższych miejsc na podium – gratulowali laureatom burmistrz Leszek Michalak oraz Tomasz Pietrzyk dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Podczas spotkania dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu Tomasz Pietrzyk wręczył również nagrodę specjalną i tytuł „Przyjaciela Gminnego Centrum Kultury i Sportu”. Otrzymali ją Marta i Jacek Marczyńscy za  zaangażowanie, wspieranie imprez i przedsięwzięć organizowanych przez GCKiS.

To nie były jedyne wyróżnienia, które zostały przyznane podczas spotkania noworocznego. Burmistrz Leszek Michalak wręczył także nagrodę  Stanisławie Biernackiej wieloletniej dyrektor Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Żarowie, która przeszła na zasłużoną emeryturę.

– Przez wiele lat z wielką pasją i zaangażowaniem wykonywała Pani powierzone obowiązki dbając, aby nasza biblioteka dalej się rozwijała. Gratulujemy tak pięknego dorobku i składamy wyrazy uznania za dotychczasową pracę. Życzymy wszelkiej pomyślności, spełnienia dalszych zamierzeń i planów oraz wypoczynku na zasłużonej emeryturze – dziękował w imieniu pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie burmistrz Leszek Michalak.

Podsumowania zrealizowanych inwestycji i zadań dokonał burmistrz Leszek Michalak, a o planach na 2020 rok, również w kontekście ochrony środowiska i ekologii w gminie Żarów mówił zastępca burmistrza Przemysław Sikora. Czas uczestnikom spotkania umilał chór Cantate Domino pod dyrekcją Jolanty Papińskiej.

Magdalena Pawlik, UM w Żarowie

Poprzedni artykułZaczytana Biblioteka dla najmłodszych pacjentów świdnickiego szpitala
Następny artykułChcą dać dzieciom dobry dom. Rodziny zastępcze przeszkolone