Strona główna 0_Slider Chcą dać dzieciom dobry dom. Rodziny zastępcze przeszkolone

Chcą dać dzieciom dobry dom. Rodziny zastępcze przeszkolone

0

Zakończyło się trwające kilka ostatnich tygodni szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze w powiecie świdnickim. Wzięło w nim udział dwanaście osób. Na miejsca w rodzinach zastępczych na terenie powiatu świdnickiego czeka około 40 dzieci.

Fot. PCPR

– Szkolenie przeszły osoby osoby, które mogą pełnić funkcję niezawodowej rodziny zastępczej – wyjaśnia Katarzyna Dudkiewicz, kierownik Zespołu ds. Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy. Zajęcia warsztatowe trwały 52 godziny, a praktyka w rodzinach zastępczych zawodowych 10 godzin. – Całość prowadziły Magdalena Grześlowska, Agnieszka Samek oraz Marta Wierzbowska, wykwalifikowani pracownicy naszego zespołu. Dodajmy, że jesteśmy jedną z niewielu podobnych jednostek mającą aż tylu profesjonalnych trenerów – mówi Katarzyna Dudkiewicz i dodaje, że podobne szkolenia jak to organizowane są zwykle raz w roku, gdyby jednak liczba kandydatów na rodziców zastępczych wzrosła, PCPR mógłby organizować je częściej.

W listopadzie 2019 roku na terenie powiatu świdnickiego funkcjonowało 159 rodzin zastępczych, w których umieszczonych było 222 dzieci. Nie dla wszystkich wystarczyło miejsc w Świdnicy i okolicach. 40 dzieci oczekiwało na umieszczenie w pieczy zastępczej.

Dotkliwy brak rodzi zastępczych zmotywował Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie do przygotowania projektu „Profesjonaliści z sercem”, który ma zachęcać i ułatwiać tworzenie rodzin zastępczych. Szczególnie dotkliwy jest brak rodzin zawodowych.

Osoby zainteresowane utworzeniem rodziny zastępczej mogą kontaktować się z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Świdnicy, tel. 74/857-45-23. Podstawowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.profesjonaliscizsercem.pl.

Poprzedni artykułSpotkanie noworoczne i nagrody dla sportowców w Żarowie
Następny artykułWyjechał za granicę. Psa zostawił bez opieki, jedzenia i wody