Strona główna 0_Slider Ruszyło odliczanie do modelarskiego święta w Świdnicy

Ruszyło odliczanie do modelarskiego święta w Świdnicy

0

Precyzja, cierpliwość i wyobraźnia. Tylko tyle i aż tyle potrzebne jest, by budować miniaturowy świat. Pasjonaci modelarstwa ponownie zapraszają hobbystów z całego świata do udziału w Świdnickim Biennale Modelarskim, które odbędzie się w dniach 5-6 września 2020 roku.

W festiwalu i konkursie modelarskim organizowanym przez IPMS Świdnica – Świdnickie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych regularnie bierze udział kilkudziesięciu pasjonatów modelarstwa z Polski i z zagranicy. Na równie duże zainteresowanie ze strony modelarzy liczy w tym roku prezes stowarzyszenia Tomasz Kędzierski, który szczególnie zachęca do zgłaszania do konkursu replik z czasów I wojny światowej.

Od 2007 roku, w ramach promocji Świdnicy, główną nagrodą biennale jest statuetka Manfreda von Richthofena, która przyznawana jest za najlepszy model samolotu z I wojny światowej. Od 2010 roku Richthofen Trophy wręczane jest również na ogólnoświatowych modelarskich mistrzostwach Scale ModelWorld, które odbywają się w Telford w Wielkiej Brytanii.

Uczestnicy będą mogli powalczyć także o inne nagrody. W każdej klasie festiwalowej – biennale zostanie przyznane jedno wyróżnienie za najlepszy model w klasie. Przyznawane będą specjalne nagrody, indywidualnie fundowane przez sponsorów. W klasach konkursowych od I do III miejsca przyznawane będą medale. Przyznane zostaną również nagrody specjalne: Grand Prix – wyróżnienie od prezydenta Świdnicy za wybitny model wystawy, nagroda przechodnia za model w polskich barwach – przyznawana przez IPMS Świdnica, wyróżnienie od Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Henryk Pszczolkowski Cup – za najlepszy pojazd cywilny, a także Modelarze – Modelarzom – nagroda przyznawana w drodze plebiscytu wśród uczestników biennale.

Zobacz galerię zdjęć z wystawy zorganizowanej podczas Świdnickiego Biennale Modelarskiego w 2018 roku:

/opr. mn/

Poprzedni artykuł„Ukradzione dzieciństwo” w Muzeum Gross-Rosen
Następny artykułJaki typ drukarki wybrać dla domowych zastosowań?