Strona główna 0_Slider Ruszyła licytacja dla WOŚP w Galerii Świdnickiej

Ruszyła licytacja dla WOŚP w Galerii Świdnickiej [FOTO]

0

Lot balonem, pióro byłego Rzecznika Praw Dziecka, biżuteria, pluszaki, obrazy i mnóstwo usług czeka na wszystkich, którzy chcą wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po 13.00 ruszyła licytacja w Galerii Świdnickiej.

 

Tegoroczne granie dla WOŚP w centrum handlowym rozpoczęło o 11.00 rodzinne wydarzenie pełne fantastycznych atrakcji naukowych. W jego programie m.in. wirtualna lekcja przyrody, projektowanie i druk 3D – zaprojektuj i wydrukuj własny klocek, programowanie z Ozobotami, lekcja plastyki przy użyciu robotów malujących, ROBOLABIRYNT, czyli roboty mobilne sterowane tabletami oraz robotyka i programowanie z Lego. Nie zabraknie także strefy twórczego budowania z klocków, warsztatów plastycznych, malowania twarzy, balonów i pysznej waty cukrowej. Atrakcje będą czekały do godziny 18.00. Co najmniej do tej godziny prowadzona będzie również licytacja, choć czas może się przedłużyć. Tak dużo jest fantów! Licytację prowadzą tradycyjnie Violetta Sobczak i Grzegorz Godula.

A jakie przedmioty będzie można wylicytować? Lista jest bardzo długa, a na niej m.in. koszulka Kuby Błaszczykowskiego oraz biografia Kuby z jego autografem przekazane przez Wiesława Żurka, od świdnickiej pisarki Heleny Semenetz ostatnią jej powieść „Klucz życia” również z autografem, koszulka z grafiką autorstwa świdnickiego artysty plastyka Roberta Kukli i autografem Jana Kantego Pawluśkiewicza, który jest tematem grafiki, a także obraz Roberta Kukli, pióro Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka czy pióro prezydent Świdnicy Beaty Moskal-Słaniewskiej. Na aukcjach będzie można też zdobyć mnóstwo bonów i voucherów m.in. kurs na prawo jazdy kat. B o wartości 1600 zł, zaproszenia od senator Agnieszki Kołacz-Leszczyńskiej oraz poseł Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej na zwiedzanie Sejmu i Senatu, zakończony wspólnym obiadem rodzinny przejazd ścieżkami rowerowymi po Świdnicy w towarzystwie prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej, przelot balonem z Krzysztofem Zapartem czy też kolacja na szczycie wieży ratuszowej w Świdnicy. Nie zabraknie też gadżetów przekazanych przez naszą redakcję – porcelanowej filiżanki ze spodkiem, koszulki oraz torby – wszystkie z logotypem portalu Swidnica24.pl. Z aktualną i wciąż powiększającą się listą fantów można się zapoznać na stronie wydarzenia – 28. finał WOŚP w Galerii Świdnickiej.

Więcej o wydarzeniach, licytacjach i atrakcjach organizowanych w Świdnicy i w okolicach znajdziesz TUTAJ.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułPo raz drugi uczczą na boisku pamięć zmarłego trenera!
Następny artykułSzare Wilki musiały uznać wyższość niemieckiego czwartoligowca