Strona główna 0_Slider Rusza drugi etap remontu „modliszówki”. Od piątku nowa organizacja ruchu i objazdy

Rusza drugi etap remontu „modliszówki”. Od piątku nowa organizacja ruchu i objazdy

4

Trwa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 379 między Świdnicą a Wałbrzychem. Prace na pierwszym z odcinków tzw. „modliszówki” właśnie dobiegły końca. II etap drogowej inwestycji ruszy w piątek, 24 stycznia. Remontowany fragment wojewódzkiej trasy zostanie zamknięty dla ruchu. Wyznaczone zostały już nowe objazdy.

I etap remontu drogi wojewódzkiej nr 379 (zdjęcie z 17 stycznia 2020 roku)

Roboty na pierwszym odcinku  drogi wojewódzkiej nr 379 – od skrzyżowania ulicy Wałbrzyskiej ze Słowiańską w Świdnicy do krzyżówki z drogami powiatowymi 2910D (kier. Bystrzyca Dolna) i 2911D (kier. Witoszów Dolny) – ruszyły w maju 2019 roku. Z powodu ponadprzeciętnie długiego postępowania administracyjnego, które trwało ponad rok, wykonawca drogowej inwestycji mógł przystąpić do realizacji prac jedynie w ograniczonym zakresie. – Dopiero we wrześniu 2019 roku – po uzyskaniu decyzji ZRiD – wykonawca mógł przystąpić do robót budowlanych na pełnej szerokości terenu koniecznego pod przebudowę drogi – tłumaczył w listopadzie 2019 roku Leszek Loch, dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu.

Dotychczas realizowane roboty zostały właśnie zakończone. To oznacza, że drogowcy mogą wkroczyć na kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 379 – od nowego ronda u podnóża Gór Wałbrzyskich do Modliszowa. – Etap II przebudowy drogi wojewódzkiej 379 będzie obejmował w swoim zakresie realizację prac na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową 2912D (kier. Złoty Las) do skrzyżowania z drogami powiatowymi 2910D (kier. Bystrzyca Dolna) i 2911D (kier. Witoszów Dolny). Oznacza to, że odcinek ten będzie nieprzejezdny – informuje Jacek Dwilewicz, kierownik robót z ramienia firmy Polbud Pomorze. Nowa organizacja zostanie wprowadzona 24 stycznia 2020 roku.

Objazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5t został wyznaczony drogą powiatową 2911D poprzez miejscowość Witoszów Dolny — Witoszów Górny — Pogorzała do ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu. Objazd pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5t odbywać się będzie drogą krajową nr 35 relacji Świdnica — Słotwina — Mokrzeszów Świebodzice — Wałbrzych. Jednocześnie informujemy, że robotami budowlanymi objęty jest cały zakres drogi DW379 Świdnica – Wałbrzych, w związku z tym Wykonawca zwraca się o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdów na tym odcinku – dodaje Dwilewicz. Prace w ramach II etapu mają potrwać pół roku.

Zakończono prace w ramach III etapu inwestycji, w piątek ruszą roboty przewidziane w II etapie – oznaczonym na mapie czerwonymi krzyżykami

/mn/

Poprzedni artykułProjektowanie katalogów reklamowych – wszystko co musisz wiedzieć
Następny artykułBal kapeluszowy dla babć i dziadków [FOTO]