Strona główna Wydarzenia Świdnica Bal kapeluszowy dla babć i dziadków

Bal kapeluszowy dla babć i dziadków [FOTO]

1

Już po raz XXI uczniowie i nauczyciele  Dolnośląskiego Zespołu Szkól Medyczno-Sportowych w Świdnicy zaprosili seniorów na Biesiadę u Babuni i Dziadunia.

Biesiada, objęta honorowym patronatem przez prezydenta Świdnicy, na stałe wpisała się do miejskiego kalendarza imprez. – Na organizowaną przez nas imprezę zaprosiliśmy 130 seniorów, osób samotnych, emerytów i rencistów zrzeszonych w świdnickich placówkach opiekuńczo —społecznych i klubach seniora. Uczestnicy Biesiady to podopieczni między innymi Dziennego Domu SENIOR — WIGOR”, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytetu III wieku, Związku Sybiraków i innych – wylicza Dorota Fortuna- Rataj, dyrektorka szkoły.

Głównym założeniem naszych działań jest zaangażowanie młodzieży szkolnej w pracę na rzecz osób w wieku senioralnym oraz integracja środowiskowa. Wszystkie prace związane z organizacją imprezy oraz jej przebiegiem zrealizowane będą przez uczniów i nauczycieli Dolnośląskiego Zespołu Szkół Medyczno-Sportowych w ramach działań wolontariackich – dodaje szefowa placówki.

W tym roku biesiada przybrała formę balu kapeluszowego. Seniorzy bawili się w czwartkowe popołudnie w Klubie Bolko. Podczas biesiady wystąpiły zespoły Krąg i Mała Świdnica.

/opr. red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułRusza drugi etap remontu „modliszówki”. Od piątku nowa organizacja ruchu i objazdy
Następny artykułŚwiebodzice bez budżetu, pensja burmistrza bez zmian