Strona główna 0_Slider Remontowali linię kolejową, wykopali pociski

Remontowali linię kolejową, wykopali pociski [FOTO]

3

Na cztery pociski pochodzące z czasów II wojny światowej natrafiono podczas prac remontowych na linii kolejowej łączącej stacje Świdnica Miasto i Świdnica Przedmieście. Na miejsce wezwano saperów, którzy zajęli się zabezpieczaniem „znaleziska” oraz sprawdzaniem, czy w okolicy nie ma innych niewybuchów. Z tego powodu na ulicy Śląskiej wstrzymano ruch samochodów.

We wtorek w sąsiedztwie wiaduktu kolejowego przy skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Nasypowej na niewybuchy natrafił operator koparki. – W czasie prac ziemnych zostały ujawnione przedmioty przypominające pociski. Na miejsce skierowano patrol policji, a także zespół pirotechników, którzy potwierdzili, że są to cztery pociski artyleryjskie o wymiarach 350 x 80 mm z czasów II wojny światowej – mówi Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Znaleziska przez całą noc pilnowali policjanci oraz Straż Ochrony Kolei. W środę na miejsce skierowano saperów, którzy zajęli się zabezpieczeniem i wywiezieniem niewybuchów. Na czas prowadzenia przez nich działań, zamknięta dla ruchu została część ulicy Śląskiej.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność w przypadku odnalezienia takich przedmiotów. W żadnym wypadku nie próbujmy ich na własną rękę odkopywać, przenosić, czy też rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. Poza faktem, iż ryzykujemy własnym życiem i zdrowiem, mogą nas wówczas spotkać także sankcje karne – przypomina rzecznik KPP Świdnica. W przypadku znalezienia niewybuchu lub przedmiotu, który go przypomina, bezwzględnie zachować szczególną ostrożność i natychmiast powiadomić policję, dzwoniąc pod numer telefonu: 112 lub 997.

/mn/

fot. Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułJeden otworzą, drugi zamkną. Kolejne prace na przejazdach w Burkatowie
Następny artykułZakończyła jazdę na latarni