Strona główna 0_Slider Pościg za 17-latkiem zakończony w rowie. Pasażer miał przy sobie narkotyki

Pościg za 17-latkiem zakończony w rowie. Pasażer miał przy sobie narkotyki

1

Do pięciu lat więzienia grozi 17-latkowi, który na widok policyjnego radiowozu rozpoczął ucieczkę, próbując w ten sposób uniknąć kontroli drogowej. Pościg za osobowym Fiatem zakończył się w rowie melioracyjnym. Poważne konsekwencje czekają także jadącego z nastolatkiem 24-letniego pasażera.

W trakcie nocnej służby na terenie gminy Dobromierz, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy zauważyli kierującego pojazdem marki Fiat Punto, który na widok radiowozu znacznie przyśpieszył. Policjanci widząc zaistniałą sytuację, natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania pojazdu marki Fiat i ustalenia co było przyczyną nerwowego zachowania kierowcy. Pomimo nadawania przez policjantów widocznych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, mężczyzna siedzący za kierownicą Fiata nie reagował na polecenia do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Funkcjonariusze ruszyli w pościg. – W pewnym momencie uciekający mężczyzna wjechał w polną drogę a następnie do rowu melioracyjnego. Kierowca jak i pasażer próbowali jeszcze kontynuować ucieczkę pieszo, jednak w efekcie wszyscy „gościli” w świdnickiej komendzie, gdzie usłyszeli zarzuty. Uciekinierem okazał się 17-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Z kolei 24-letnik pasażer, również mieszkaniec powiatu jaworskiego, posiadał przy sobie marihuanę – dodaje Ząbek.

Obaj odpowiedzą teraz za swoje czyny przed sądem. – Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast kierowca, który nie zatrzyma pojazdu mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułJest pierwszy skalp w zimowym okresie przygotowawczym
Następny artykułUczcili pamięć ofiar Holokaustu