Strona główna Sport Piłka nożna Podsumowali znakomity 2019 rok

Podsumowali znakomity 2019 rok [FOTO]

0

W środowe popołudnie w sali konferencyjnej Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy odbyło się noworoczne spotkanie Żeńskiej Akademii Piłkarskiej MKS-u Polonia Świdnica. W jego trakcie przedstawiono system i strukturę szkolenia w akademii, największe sukcesy w roku 2019 oraz cele na najbliższą przyszłość.

Początek roku to doskonała okazja na podsumowanie starego, bardzo dobrego roku dla naszej akademii i przedstawienia planów i celów na obecny sezon. To również świetna okazja, by podziękować osobom, które nas wspierają i dają szansę naszym zawodniczkom na realizację celów sportowych i spełnianie swoich pasji. Nie wszyscy zaproszeni goście zdawali sobie sprawę, że jesteśmy czołową akademią w naszym województwie, że mamy kadrowiczki Dolnego Śląska oraz Polski, że osiągamy już znaczące wyniki. Najlepszym dowodem na to jest awans naszej drużyny do Centralnej Ligi Juniorek U-15, w którym zmierzymy się z najlepszymi drużynami z województwa dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i łódzkiego. Takiej ligi piłkarskiej w Świdnicy jeszcze nie było. Pierwsze miejsce naszych seniorek na półmetku III ligi kobiet oraz druga lokata w Dolnośląskiej Lidze Młodziczek mogą świadczyć o sporych już umiejętnościach naszych zawodniczek. Jeśli do tego dodamy Halowe Mistrzostwo Orliczek na Dolnym Śląsku oraz zwycięstwo w finale wojewódzkim Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w kategorii U-8, to wyraźnie widać, że posiadamy już drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych, które odnoszą spore sukcesy – ocenia Damian Błaszczyk, prezes Żeńskiej Akademii Piłkarskiej.

Podczas uroczystości pamiątkowymi medalami za godne reprezentowanie barw klubu nagrodzone zostały wszystkie zawodniczki. Wszyscy trenerzy otrzymali z kolei pamiątkowe statuetki. Wręczono również specjalne statuetki dla sponsorów za wsparcie działalności klubu, a trafiły do: Marcina Grosa i Michała Pięty, właścicieli firmy Delta Tech, Anny i Tomasza Olejnik, właścicieli firmy Tominwest, firmy DRG Agro Group, firmy Tombet, firmy DBI Plastics, a także Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Poprzedni artykułCo dalej z remontem basenu letniego? Wciąż nie wybrano wykonawcy prac
Następny artykułRusztowania ustawione, ruszył demontaż. Świdnicka katedra w remoncie [FOTO]