Strona główna 0_Slider Pechowy przejazd w Burkatowie. Miski olejowe zerwało tam co najmniej kilkunastu kierowców

Pechowy przejazd w Burkatowie. Miski olejowe zerwało tam co najmniej kilkunastu kierowców

6

Trwają prace remontowe na linii kolejowej łączącej Świdnicę z Jedliną-Zdrój. W ramach prowadzonych robót przebudowane mają zostać także przejazdy kolejowe na tej trasie, w tym drogowo-torowa krzyżówka w Burkatowie, która w ostatnim czasie napsuła krwi wielu kierowcom.

Jak wylicza Jacek Kurczyński z Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, przez ostatnie 6 miesięcy strażacy interweniowali w Burkatowie 12 razy w związku z przypadkami rozlania na drodze oleju, do czego dochodziło w wyniku uszkodzenia samochodów na przejeździe kolejowym przy miejscowym boisku. Podobnych przypadków mogło być więcej, jednak nie wszystkie musiały zostać zgłoszone.

Przed problematycznym przejazdem kolejowym w Burkatowie, a także równie wyboistym przejazdem w Bystrzycy Dolnej, przestrzegają zmotoryzowani, natomiast kolejarze przypominają o obowiązujących w obu miejscach ograniczeniach prędkości. – Przejazdy, w okolicy miejscowości Burkatów i Bystrzyca Dolna są w trakcie przebudowy w ramach prac na linii Świdnica-Jedlina Zdrój. Miejsca zostały odpowiednio oznakowane, a dla bezpiecznego i bezawaryjnego przekraczania prędkość została ograniczona do 10 km/godz – wyjaśnia Bohdan Ząbek z PKP PLK. – Według informacji wykonawcy, nie wszyscy kierowcy stosują się do ograniczenia prędkości. Jazda szybsza niż dozwolona, może powodować trudności przy przejeździe w rejonie prowadzonych prac. Dla ograniczenia prędkości i bezpiecznego przekraczania przejazdów w ostatnich dniach grudnia zostały ustawione znaki STOP. Ponadto wykonawcy przekazano również informację by pracownicy na bieżąco porządkowali teren przejazdów, jeżeli na nich prowadzone są roboty – dodaje Ząbek.

Za kolejny etap prac zabiera się teraz wykonawca kolejowej inwestycji. Będą one oznaczać całkowite zamknięcie przejazdu. – W związku z prowadzonymi robotami torowymi informujemy, że przejazd kolejowy w Burkatowie („przy boisku” – km 63,500) będzie zamknięty w terminie od 8 do 22 stycznia 2020 r. – informuje Janusz Waligóra, rzecznik Urzędu Gminy Świdnica.

Przypomnijmy, rewitalizacja blisko 22-kilometrowej linii kolejowej łączącej Świdnicę z Jedliną-Zdrój ruszyła w listopadzie 2018 roku. Ukończenie wartej ponad 136 mln złotych inwestycji ma nastąpić w listopadzie 2020 roku.

/mn/

Poprzedni artykułJaworzyna Śląska polityczną Polską w pigułce?
Następny artykułLicytacje i rodzinne atrakcje. Galeria Świdnicka znów zagra dla WOŚP