Strona główna Polityka Jaworzyna Śląska polityczną Polską w pigułce?

Jaworzyna Śląska polityczną Polską w pigułce?

2

Gmina Jaworzyna Śląska znalazła się w czołówce gmin w Polsce, w których wyniki wyborów ostatniego trzydziestolecia są najbardziej zbliżone do rezultatów ogólnopolskich. Tak wynika z zestawienia przygotowanego przez socjologa Marcina Palade, znanego z autorskich prognoz wyborczych.

Palade przeanalizował wyniki 24 głosowań z lat 1990-2019 i wyliczył 10 gmin, w których wyniki były najbliższe rezultatom ogólnopolskim. – Nie sztuką jest trafić raz, czy dwa razy w „10”, ale utrzymywać powtarzalność precyzji „strzału”. Tak przedstawia się ścisła czołówka najbardziej reprezentatywnych gmin w Polsce. Bezapelacyjnie numer jeden to gmina Serock w woj. mazowieckim – pisze socjolog.

Na kolejnych miejscach znalazły się: gmina Błonie (woj. mazowieckie), Trzebnica (woj. dolnośląskie), Głuchołazy (woj. opolskie), Bystrzyca Kłodzka (woj. dolnośląskie), Góra Kalwaria (woj. mazowieckie). Zgodnie z przygotowanym zestawieniem, gmina Jaworzyna Śląska znalazła się na 7. miejscu.

Podczas przeprowadzonych w październiku 2019 roku wyborów do Sejmu, w gminie Jaworzyna Śląska 51,55% wyborców poparło Prawo i Sprawiedliwość, 23,97% – Koalicję Obywatelską, 11,16% – Lewicę, 6,36% – Konfederację, 5,01% – Polskie Stronnictwo Ludowe.

/mn/

Poprzedni artykułSukces zbiórki podczas VIII Charytatywnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej [VIDEO]
Następny artykułPechowy przejazd w Burkatowie. Miski olejowe zerwało tam co najmniej kilkunastu kierowców