Strona główna 0_Slider Orszak Trzech Króli 2020. Gdzie przejdą barwne korowody?

Orszak Trzech Króli 2020. Gdzie przejdą barwne korowody?

1

6 stycznia 2020 roku, pod hasłem “Cuda, cuda ogłaszają”, Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 872 miejscowości w Polsce i poza jej granicami. Barwne korowody pojawią się także w powiecie świdnickim i przejdą przez Świdnicę, Strzegom, Świebodzice i Jaroszów.

Świdnica

Pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają”, które jest fragmentem refrenu kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, będziemy dziękowali za wszystkie cuda, które zdarzyły się w historii naszej Ojczyzny, za Cud na Wisłą, który miał miejsce 100 lat temu, cuda, które zdarzają się wokół nas, których doświadczamy na co dzień – mówią organizatorzy świdnickiego Orszaku, który wyruszy z placu Jana Pawła II o godzinie 14.00 i przejdzie ulicami: Długą, Wrocławską, 1 Maja, pl. św. Małgorzaty, Bolesława Chrobrego i Grodzką do Rynku.

Po raz pierwszy Orszak przygotowywany jest przez Świdnicę wspólnie z gminą Marcinowice, gminą Jaworzyna Śląska oraz gminą Świdnica jako Orszak Trzech Króli Ziemi Świdnickiej. Każda z gmin aktywnie włącza się w przygotowania w Orszaku. Na placu św. Jana Pawła II usłyszmy zespół „Ale Babki” z gminy Świdnicy, na trasie natomiast zobaczymy scenkę przygotowaną przez Szkołę Podstawową w Strzelcach. Ponadto każda z sąsiadujących gmin będzie reprezentowana przez królów zdążających do Świętej Rodziny, która będzie ze Świdnicy – w tym roku będą to państwo Amrogowiczowie wraz z dzieckiem.

Tradycyjnie dla uczestników Orszaku zostały przygotowane śpiewniki oraz korony, a także ciepły poczęstunek, na który zapraszają Parafie Ziemi Świdnickiej. Trasę przejdą także osiołki z Ośrodka Onoterapii w Lubachowie. Na Rynku kolędy zaśpiewa uzdolniona młodzież z Parafii Miłosierdzia Bożego w Świdnicy.

Strzegom

6 stycznia po raz piąty w Strzegomiu odbędzie się „Orszak Trzech Króli”. Orszak jest organizowany przez Parafię pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej z Góry Karmel w Strzegomiu z pomocą wielu instytucji.

Barwny korowód wyruszy po zakończeniu mszy św. w kościele, która rozpocznie się o godz. 12.00. Uczestnicy orszaku przejdą ulicami miasta do hali sportowej przy ul. Mickiewicza. Tam odbędą się występy dzieci i młodzieży oraz poczęstunek dla wszystkich. W kościele będą rozdawane korony królewskie i śpiewniki.

Świebodzice

Parafia pw. św. Mikołaja, Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego oraz Miasto Świebodzice serdecznie zapraszają mieszkańców w dniu 6 stycznia na Orszak Trzech Króli.

Spotykamy się w Rynku o godz. 14.00, następnie wspólnie przejdziemy w orszaku ulicą Kopernika, Mickiewicza, Browarową, Świdnicką, Kolejową, Wolności do sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3. Kolejnym punktem programu będzie kolędowanie w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Polskiego Związku, Emerytów, Rencistów i Inwalidów – informują organizatorzy.

Jaroszów

Po raz drugi w Jaroszowie odbędzie się Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 12.00 w kościele w Jaroszowie. Po mszy uczestnicy Orszaku wyruszą na uliczne jasełka.

/opr. mn/