Strona główna 0_Slider Niesprawny piecyk elektryczny lub zwarcie instalacji. Śledczy ustalają przyczynę tragicznego pożaru

Niesprawny piecyk elektryczny lub zwarcie instalacji. Śledczy ustalają przyczynę tragicznego pożaru

0

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wyjaśnia okoliczności tragedii, do której doszło w miniony weekend przy ulicy Akacjowej w Świebodzicach. W pożarze domu jednorodzinnego zginął 80-letni mężczyzna.

fot. Wspólne Świebodzice/Facebook

Przypomnijmy, do pożaru doszło 5 stycznia około godziny 7.30. – Na miejsce niezwłocznie zostały skierowane nasze zastępy. Już w trakcie dojazdu dowódca zgłaszał, że ogień wydobywa się przez okno. Po podaniu prądów wody i przeprowadzeniu działań gaśniczych, strażacy ujawnili zwęglone zwłoki w pomieszczeniu, które było najbardziej objęte płomieniami – mówił Jacek Kurczyński ze świdnickiej straży pożarnej. W wyniku pożaru zginął 80-letni mężczyzna, jedyny lokator budynku.

Już w dniu tragedii przy ulicy Akacjowej prowadzone były czynności policyjne pod nadzorem prokuratora. Śledczy zdradzają teraz dotychczasowe ustalenia dotyczące przyczyn pożaru i śmierci 80-latka. – W wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok ustalono, że bezpośrednią przyczyną mężczyzny było działanie wysokiej temperatury – wyjaśnia prokurator Marek Rusin.

Jak dodaje, do pożaru doszło w pomieszczeniu, w którym znajdowało się kilka grzejników elektrycznych. Usterka jednego z nich lub zwarcie instalacji elektrycznej wskazywane jest jako najbardziej prawdopodobna przyczyna pojawienia się ognia. Ostateczną odpowiedź w tej sprawie ma przynieść opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.

Michał Nadolski
[email protected]