Strona główna 0_Slider Plakat wypominający „krycie pedofilów” zawieszony na pomniku papieża. Sprawcy nie odnaleziono

Plakat wypominający „krycie pedofilów” zawieszony na pomniku papieża. Sprawcy nie odnaleziono

4

„Kryłem pedofilów. Nie płacę VAT-u, PiT-u, ZUS. A Ty?” – tablicę z takim napisem zawieszono pół roku temu na pomniku Jana Pawła II w Świebodzicach. Dochodzenie w sprawie znieważenia pomnika zostało niedawno zamknięte z powodu niewykrycia sprawców.

fot. Gazeta Świebodzic

Do zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 lipca 2019 roku na placu, którego patronem jest Jan Paweł II. Nieznany sprawca zawiesił na postumencie plakat, przywiązując go sznurkiem do nóg postaci papieża. Tablica została zerwana po kilku minutach przez młodych mieszkańców Świebodzic, którzy akurat przechodzili obok pomnika. – Nie zgadzamy się z tym, co tam napisano, dlatego ją zabraliśmy – mówili w rozmowie z „Gazetą Świebodzic”. Nie widzieli jednak osoby, która ów napis zawiesiła.

Sprawą zajęła się policja. Zgodnie z art. 261 kodeksu karnego, „kto znieważa pomnik lub inne miejsce publiczne urządzone w celu upamiętnienia zdarzenia historycznego lub uczczenia osoby, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności”. Dochodzenie w tej sprawie trwało pół roku, jednak pomimo przesłuchania szeregu osób, sprawcy nie udało się ustalić.

/mn/

Poprzedni artykułZbiórka krwi w ZSHT
Następny artykułŚmiertelne potrącenie 22-latka