Strona główna Wydarzenia Świdnica Mobilne muzeum paulinów odwiedzi Świdnicę

Mobilne muzeum paulinów odwiedzi Świdnicę

0

Specjalnie z Węgier do Świdnicy przyjedzie mobilne muzeum paulinów, tzw. Palos-bus, w którym znajdzie się prezentacja historyczna ukazująca życie bł. Euzebiusza i początki Zakonu Paulinów, przygotowana z okazji 750. rocznicy jego śmierci.

„Palos-bus” odwiedzi tylko niektóre paulińskie klasztory w Polsce, Słowacji i Chorwacji. Wystawę otworzy w Budapeszcie 20 stycznia 2020 r. Kard. Erdo. Po kilku dniach mobilne muzeum wyruszy w trasę do Polski. 25 stycznia wystawę na Jasnej Górze zainauguruje o. Generał Arnold Chrapkowski i o. Marian Waligóra, Przeor klasztoru na Jasnej Górze. Oprócz Częstochowy i Świdnicy muzeum odwiedzi także Toruń, Wrocław i Warszawę.

Przyjazd „Palos-busa” do Świdnicy to wyjątkowe wydarzenie dla naszej wspólnoty klasztornej i całego miasta – mówi przeor o. Dariusz Laskowski – Bardzo się cieszymy, że możemy w ten sposób przybliżyć naszym parafianom i wszystkim świdniczanom historię naszego zakonu i postać bł. Euzebiusza. Myślę, że warto pojawić się w węgierskim autobusie i zwiedzić jeżdżącą wystawę – tym bardziej, że będziemy ją gościć w Świdnicy tylko jeden dzień.

Autobus stanie w świdnickim Rynku (obok wejścia do biur ŚOK) w poniedziałek 27 stycznia rano i będzie dostępny dla zwiedzających do wieczora.

/Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułCygan za Drobnego. Nowy radny złoży ślubowanie
Następny artykułZnikną hałdy odpadów na Okrężnej?