Strona główna 0_Slider Cygan za Drobnego. Nowy radny złoży ślubowanie

Cygan za Drobnego. Nowy radny złoży ślubowanie

11

Za tydzień, podczas XV sesji Rady Miejskiej w Świdnicy ślubowanie złoży nowy, miejski radny. Józef Cygan obejmie samorządowy mandat po tym, jak z zasiadania w radzie zrezygnował Jacek Drobny.

O zamiarze rezygnacji z mandatu radnego Jacek Drobny poinformował 22 listopada 2019 roku. – Obowiązki radnego to nie tylko uczestniczenie w sesjach, ale także praca w komisjach Rady Miejskiej, spotkania z mieszkańcami, uczestniczenie w takich wydarzeniach jak niedawne debaty na temat zieleni miejskiej. Podjąłem działalność zawodową poza Dolnym Śląskiem i okazało się, że nie mogę pogodzić tej aktywności z obowiązkami radnego, dlatego chciałbym Państwu podziękować za dotychczasową współpracę – mówił podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej.

Jacek Drobny uzyskał mandat w wyborach samorządowych, które odbyły się w październiku 2018 roku, startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. Jego kandydaturę poparło wówczas 618 głosujących. Drobny był także kandydatem na prezydenta Świdnicy, otrzymując 4 123 głosów (17,70%). – Być może jest fatum wiszące nade mną, że nie mogę zagościć w samorządzie świdnickim na dłużej, niż na jeden rok – wskazywał Drobny, nawiązując do faktu krótkiego sprawowania urzędu prezydenta Świdnicy w latach 1990-1991.

Józef Cygan

Jego miejsce w Radzie Miejskiej przypadło następnej w kolejności osobie startującej z listy PiS w okręgu nr 1, która otrzymała najwyższą liczbę głosów. Zgodnie z wydanym 18 grudnia 2019 roku postanowieniem komisarza wyborczego w Wałbrzychu, mandat obejmie 73-letni Józef Cygan.

W ostatnich wyborach samorządowych Cygana poparło 104 wyborców. – Jestem „Pisowcem”, dumnym z tej Partii. Oddanie głosu na PiS to dobry głos dla Polski. Oddanie głosu na mnie to gwarancja, że w każdym przypadku będę stał po stronie słabszego – pisał w mediach społecznościowych podczas kampanii przedwyborczej.

Złożenie ślubowania przez Józefa Cygana nastąpi podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej, którą zwołano na 31 stycznia 2020 roku.

/mn/

zdjęcie radnego: profil Józefa Cygana/Facebook

Poprzedni artykułSpójrz okiem artysty – Vincent van Gogh
Następny artykułMobilne muzeum paulinów odwiedzi Świdnicę