Strona główna 112 Mandat za niszczenie choinki, mandat za niesprzątanie po psach. Interwencje straży miejskiej

Mandat za niszczenie choinki, mandat za niesprzątanie po psach. Interwencje straży miejskiej

1

Od 10 do 16 stycznia świdnicka Straż Miejska interweniowała 133 razy. Spośród wielu przeprowadzonych działań, strażnicy wybrali ich zdaniem najbardziej warte uwagi lub nietypowe, które opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

10 stycznia 2020 roku o godz. 11.30 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie, że mieszkanka ul. Westerplatte jest właścicielką trzech piesków, które wypuszcza bez nadzoru na podwórze i po nich nie sprząta. Jak ustalono opiekunka piesków już kolejny raz naruszyła przepisy uchwały o trzymaniu zwierząt. Tym razem strażnicy wystawili mandat na kwotę 200zł.

11 stycznia 2020 roku o godz. 4.30 operator monitoringu miejskiego zauważył jak mężczyzna wyłamuje gałęzie ustawionej w Rynku choinki. Osoba ta nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania dlaczego obiektem wyładowania złości stało się drzewko. Interweniujący na miejscu strażnicy ukarali sprawce mandatem 100 zł.

11 stycznia 2020 roku o godz. 22.15 dyżurny Straży Miejskiej przyjął zgłoszenie, że na ul. Bohaterów Getta w jednym z lokali prowadzony jest remont a dźwięk wiertarki zakłóca mieszkańcom spoczynek. Ekipa wykonująca prace straciła poczucie czasu i dopiero po interwencji mundurowych zrobili sobie wolne.

14 stycznia 2020 roku o godz. 16.48 do Straży Miejskiej zwróciła się z prośbą o pomoc opiekunka osoby niepełnosprawnej z ul. Wyszyńskiego. Jej podopieczna upadła na podłogę i same nie mogą sobie poradzić. W tej nietypowej sytuacji nie wiedziała do kogo może się zwrócić, a jedyny kontakt, który przyszedł jej do głowy to Straż Miejska. Przybyli na miejsce strażnicy pomogli pani dostać się do łóżka.

16 stycznia 2020 roku o godz. 8.41 mieszkaniec ul. Rzeźniczej zauważył, że na dachu jednego z budynków nad chodnikiem zwisa luźno kawałek blachy o czym powiadomił dyżurnego straży miejskiej. Skierowany na miejsce patrol zabezpieczył miejsce a wezwani na miejsce strażacy zdemontowali zagrażający elementy. Dalsze prace prowadzi powiadomiony właściciel budynku.

/SM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad tysiąc młodych kolędników na scenie. Wręczono nagrody i wyróżnienia [FOTO]
Następny artykułTo był bal! Studniówka „Kasprowicza” za nami! [FOTO]