Strona główna 0_Slider Kolejowa estakada z początku XX wieku jak nowa. Remont w Strzegomiu zakończony...

Kolejowa estakada z początku XX wieku jak nowa. Remont w Strzegomiu zakończony [FOTO]

0

745-metrowa żelbetowa konstrukcja z 45 niszami i 3 wiaduktami, która łukiem otacza stare miasto w Strzegomiu doczekała się końca prac remontowych. Oprócz typowych prac torowych, kolejarze naprawili ozdobne gzymsy, parapety i barierki, umieszczone na budowli powstałej na początku XX wieku, co pozytywnie zmieniło wizerunek obiektu.

Przejazd pociągów ponad ulicami Strzegomia siedmiusetmetrową estakadą znów jest możliwy. PKP Polskie Linie Kolejowe poprawiły warunki dla wywozu kruszywa z pobliskich kamieniołomów. Na prace spółka przeznaczyła około 12 mln zł. Odnowiona estakada pozytywnie wpisuje się w panoramę strzegomskiej starówki – mówi Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK.

W ramach kolejowej inwestycji wymienione zostały podkłady, tłuczeń i szyny. Wykonawca oczyścił też sklepienia i ściany estakady oraz powierzchnię nad sklepieniami. Ubytki zostały uzupełnione, a miejsca spękań i zarysowań zabezpieczone. Również prace związane z odwodnieniem mają gwarantować dobry stan obiektu na kolejne lata.

– Już wcześniej, za około 5 mln zł, odnowione zostały trzy wiadukty „umieszczone” w estakadzie. Prace przy estakadzie prowadziła firma Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” Sp. z o. o. we Wrocławiu – dodaje Siemieniec.

/PKP PLK, opr. mn/

Poprzedni artykułCo czytać z najmłodszymi?
Następny artykułDzieci z Zastruża z kolędą u seniorów