Strona główna 0_Slider Fantastyczne emocje na boisku, o wygranej zadecydowały detale

Fantastyczne emocje na boisku, o wygranej zadecydowały detale [FOTO]

0

Trzynasty turniej piłkarski z cyklu JAKO Polonia-Stal Świdnica Cup w sezonie 2019/2020 przeszedł już do historii. W sobotę, 18 stycznia kibice byli świadkami pasjonującej walki wśród zawodników z rocznika 2010. O zwycięstwie w hali sportowej w Witoszowie Dolnym zadecydował lepszy bilans bezpośredniego spotkania. 

Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”, w sumie rozegrano 21 pojedynków, Na starcie oprócz dwóch drużyn gospodarzy – Polonii-Stali Świdnica, zobaczyliśmy w akcji reprezentantów Baszty Wałbrzych, Górnika Nowe Miasto Wałbrzych, Orła Ząbkowice Śląskie, Akademii Sportu Krzeszów i Due Soccer Świebodzice. Ostatecznie triumfowali zawodnicy Polonii-Stali I Świdnica, ale wygrana nie przyszła im łatwo. Na finiszu podopieczni Mariusza Krupczaka, dowodzeni tego dnia przez trenera Jakuba Rosiaka zgromadzili na swoim koncie 13 punktów (4 wygrane, 1 remis i 1 porażka). Takim samym rezultatem mogli pochwalić się przedstawiciele Due Soccer Świebodzice. O zwycięstwie zadecydował bilans bezpośredniego meczu, w którym lepsi byli świdniczanie (2:1). Na trzecim stopniu podium znaleźli się gracze Górnika Nowe Miasto Wałbrzych.

Na koniec zmagań wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary. Nie brakło też nagród rzeczowych dla czołowych zespołów i nagród indywidualnych dla wyróżniających się piłkarzy. Najlepszym zawodnikiem został Jakub Drąg z Due Soccer Świebodzice, a bramkarzem Bartek Kasprzak z Polonii-Stali I Świdnica. Spore emocje towarzyszyły wyborowi najlepszego strzelca turnieju. Po rozegraniu wszystkich spotkań Mikołaj Kozar (Polonia-Stal I Świdnica) i Dorian Soboń (Górnik Nowe Miasto Wałbrzych) mieli w swoim dorobku po 7 trafień. By wybrać najlepszego snajpera potrzebna była seria rzutów karnych. Minimalnie lepszy okazał się zawodnik gospodarzy, który finalnie odebrał to trofeum.

Klasyfikacja końcowa:
1. Polonia-Stal I Świdnica
2. Due Soccer Świebodzice
3. Górnik Nowe Miasto Wałbrzych
4. Orzeł Ząbkowice Śląskie
5. Akademia Sportu Krzeszów
6. Baszta Wałbrzych
7. Polonia-Stal II Świdnica

/MDvR, FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułDerby dla Olimpii, sportowych emocji jednak nie brakowało [FOTO]
Następny artykułZmieniły się zasady rozliczania kosztów transportu dzieci niepełnosprawnych do szkół i przedszkoli