Strona główna 0_Slider Cały powiat świdnicki gra dla WOŚP. Sprawdź programy!

Cały powiat świdnicki gra dla WOŚP. Sprawdź programy!

2

Już dzisiaj ruszają pierwsze wydarzenia 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który dedykowany będzie dziecięcej medycynie zabiegowej. W powiecie świdnickim do Orkiestrowego grania zachęcać będą sztaby ze Świdnicy i Marcinowic, Jaworzyny Śląskiej, Strzegomia, Świebodzic, Roztoki i Żarowa.

Strzelce gotowe na finał. Fot. Dawid Sobczyk

Świdnica

W Świdnicy Orkiestra zagra 11 i 12 stycznia 2020 roku. Na ulice Świdnicy i gminy Marcinowice wyruszy 170 wolontariuszy, nie zabraknie też pokazów samochodowych, rajdowych przejazdów, a także tradycyjnych licytacji.

WOŚP w Galerii Świdnickiej

Baw się nauką i wspieraj orkiestrę! Galeria Świdnicka zaprasza na rodzinne wydarzenie pełne fantastycznych atrakcji. W trakcie zabawy prowadzone będą również licytacje atrakcyjnych gadżetów, przedmiotów, voucherów, obrazów… Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 11 stycznia w godzinach 11.00 – 18.00.

W programie:

 • MIND CONRTOL, czyli jak wykorzystać fale mózgowe?
 • VR – wirtualna lekcja przyrody
 • lekcja plastyki przy użyciu robotów malujących
 • programowanie z Ozobotami
 • projektowanie i druk 3D – zaprojektuj i wydrukuj własny klocek
 • ROBOLABIRYNT – roboty mobilne sterowane tabletami
 • robotyka i programowanie z Lego
 • strefa twórczego budowania z klocków
 • strefa plastyczna, malowanie twarzy, balony, wata cukrowa.

V Świdnicka Moto Orkiestra 2020

Oprócz licytacji i zbiórki pieniędzy, finałowi WOŚP tradycyjnie będzie towarzyszyła znakomita zabawa. Już po raz piąty dla dzieci razem z Jurkiem Owsiakiem zagrają świdniccy fani czterech kółek. V Moto Orkiestra zaprasza 12 stycznia 2020 roku od 10.00 do 15.00 na ul. Krzywoustego na osiedlu Zawiszów w Świdnicy. Wśród atrakcji przejazdy z mistrzami kierownicy i licytacje. Przybywa gadżetów, organizatorzy pozyskali już m.in. pierścionek, lot helikopterem czy koszulki z podpisami znanych kierowców rajdowych. Aktualną listę fantów można śledzić na wydarzeniu facebookowym V Świdnicka Moto Orkiestra 2020.

Jam session dla WOŚP w Świdnicy

Dla Orkiestry będzie można także zagrać osobiście – 12 stycznia, od godziny 17.00 do 20.00, w świdnickim Klubie Bolko. – Zapraszamy na jam session/otwartą scenę w Klubie Bolko. Zgłoś się do występu! Chcesz zagrać ze swoim zespołem kilka utworów? Jesteś instrumentalistą/wokalistą i chciałbyś zagrać z innymi jakiś kawałek. Piszcie na maila [email protected] z tematem “WOŚP 2020” i pomysłem na swój udział a my postaramy się dać każdemu możliwość muzycznej prezentacji. Na miejscu dostępny wspólny backline. W przerwach między występami na żywo, będziemy oglądać teledyski z Pol’and’Rock Festival! – zachęcają przedstawiciele Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Kasprowicz gra z Orkiestrą

I Liceum Ogólnokształcące włącza się do orkiestrowej zbiórki i po raz kolejny zaprasza, w dniu 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na swoją aulę widowiskową na koncert “Kasprowicz gra z Orkiestrą”. Grać, śpiewać i tańczyć będą uczniowie liceum oraz zaproszeni goście.

Oprócz tego społeczność szkoły szykuje dla gości popisowe wypieki, a słodkościom towarzyszyć będzie oczywiście kawa parzona przez najlepszych szkolnych baristów! Będzie też bardzo atrakcyjna loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywa. A wszystko to, żeby się spotkać, dobrze bawić i przy okazji przyłączyć do misji wolontariuszy WOŚP!

Początek koncertu o godz. 11.00. Kawiarenka i loteria czynne już od godz. 10.00 – wszystko od 3 zł wrzucane do certyfikowanej puszki WOŚP.

Gmina Marcinowice: finał w Strzelcach, bieg w Gruszowie

Do bicia rekordów od kilku tygodni przygotowuje się grająca w jednym sztabie ze Świdnicą gmina Marcinowice. Tu orkiestra rozgrzeje serca i otworzy portfele podczas finału w Strzelcach. Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach zbiera coraz więcej darów na licytację, trwa również promocja akcji “W 2020 upiekę ciasto dla WOŚP”.

Już w sobotę, 11 stycznia Orkiestrę będzie można wesprzeć w Gruszowie, podczas biegu “Gruszka Run na lajcie dla WOŚP”. Start o godz. 11.00 na boisku sportowym w Gruszowie. Trasa 4,5 km wytyczona drogami polnymi.  Wpisowe symboliczne minimum 10 zł wrzucone do puszki na starcie. Na mecie dla każdego ciepła herbata, kawa, coś na słodko i gruszka. Bieg wyłącznie dla osób pełnoletnich. Chęć uczestnictwa można zgłaszać za pośrednictwem formularza.

Finałowe granie w gminie Marcinowice odbędzie się 12 stycznia w godzinach 15.00-19.00 w Szkole Podstawowej w Strzelcach. W programie znalazły się: zumba, występ wokalny, pokazy taneczne i akrobatyczne, a także światełko do nieba. Nie zabraknie też licytacji, podczas których wystawionych zostanie kilkadziesiąt fantów – z ich listą można się zapoznać w wykazie aktualizowanym przez organizatorów.

Gmina Dobromierz: Roztoka

W najbliższą niedzielę, 12 stycznia 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawita do świetlicy wiejskiej w Roztoce. W programie zaplanowano m.in. pokaz sztuk walki, występy taneczne oraz przedstawienia w wykonaniu uczniów gminnych szkół, wystawę motocykli, pokaz wozów strażackich oraz bufet zaopatrzony w lokalne pyszności. Start imprezy o godz. 13.10.

Harmonogram imprezy:

 • 13:10 Rozpoczęcie Finału,
 • 13:15 Pokaz sztuk walki Fighter Klub Kaczmarek Grodowski,
 • 13:45 Występ zespołu tanecznego z Roztoki „Energy Dance”,
 • 14:10 Przedstawienie „Trzy małe świnki” w wykonaniu uczniów szkoły w Dobromierzu,
 • 14:50 LICYTACJA gadżetów, voucherów, oryginalnych pamiątek sportowych,
 • 15:20 Przedstawienie „Kłopoty w Laponii” najmłodszych uczniów szkoły w Roztoce,
 • 16:00 Występ zespołu tanecznego z Gniewkowa „Fire Dance”,
 • 16:20 Światełko do nieba oraz zakończenie imprezy.

Dodatkowo:

 • kawiarenka z pysznym ciastem, aromatyczną kawą i gorącymi tostami,
 • wystawa motocykli,
 • pokaz wozów strażackich.

Jaworzyna Śląska

Sztab WOŚP, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Jaworzynie Śląskiej oraz Samorządowy Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna wraz z Klubem Młodzieżowym informują, że 12 stycznia 2020 roku na terenie Gminy Jaworzyna Śląska będzie można spotkać wolontariuszy z puszkami kwestarskimi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja pozyskuje środki finansowe na rzecz najmniejszych dzieci – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Uliczna kwesta prowadzona przez wolontariuszy będzie odbywać się Jaworzynie Śląskiej w godzinach od 7.30 do 14.30, a także w godzinach porannych w miejscowościach: Milikowice, Stary Jaworów, Witków, Pasieczna, Piotrowice Świdnickie, Bolesławice, Czechy. W Pastuchowie wolontariusze zapraszają do świetlicy wiejskiej przy Szkole Podstawowej, gdzie odbędą się kiermasze, licytacje darów, gry i zabawy dla dzieci, występy artystyczne, pokazy ratownictwa medycznego, technicznego i symulacja wypadku prowadzone przez OSP Pastuchów (od 8.00 do 15.00).

Impreza finałowa odbędzie się 12 stycznia 2020 roku w hali sportowo-edukacyjnej przy ul. Świdnickiej 15a w Jaworzynie Śląskiej. Początek imprezy planowany jest na godzinę 15.00, a jej zakończenie na 20.00.

Podobnie jak w zeszłym roku, każdy z przybyłych: młody, czy starszy będzie mógł zdobyć po wykonaniu kilku prostych zadań i udziale w różnego rodzaju aktywnościach certyfikat „Przyjaciela 28 Finału WOŚP w Jaworzynie Śląskiej”. Podczas imprezy czekają na Was między innymi:

 • kiermasz ciast i słodkości,
 • występy wokalistów i zespołów tanecznych,
 • SMARTBOX – kącik dla lubiących zagadki i łamigłówki,
 • gry i zabawy,
 • ESCAPE ROOM – przygoda dla odważnych – zapraszamy drużyny trzyosobowe. Nagrodami dla drużyny, która zakończy grę w najkrótszym czasie są gadżety WOŚP (koszulki i unikatowy kalendarz),
 • przejazdy wozem strażackim, pokazy ratownictwa i sprzętu ratowniczego dzięki OSP Jaworzyna Śląska i OSP Nowice,
 • malowanie twarzy dla dzieci i tatuaże brokatowe,
 • możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej (tylko w odpowiednim obuwiu sportowym! Należy przyjść na imprezę z obuwiem zmiennym!),
 • “Fotobudka” z rekwizytami,
 • licytacja darów (między innymi lot balonem, oryginalne koszulki WOŚP),
 • koncert zespołu „Take Blues”.

Podczas imprezy odbędzie się także próba bicia rekordu Jaworzyny Śląskiej w dystansie pokonanym na ergometrze wioślarskim, a na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni do utworzenia wielkiego serca WOŚP i pamiątkowego zdjęcia.

Strzegom i Jaroszów

Organizatorzy strzegomskiego finału WOŚP zapraszają do wzięcia udziału w niesamowicie klimatycznej imprezie kulturalno-rozrywkowej, która odbędzie się w Strzegomskim Centrum Kultury na sali widowiskowej o godzinie 15.00. Podczas imprezy zaprezentują się dziecięce i młodzieżowe amatorskie grupy artystyczne. W trakcie wydarzenia odważni uczestnicy, którzy nie biją się zimna, będą mogli wziąć udział we wspólnym morsowaniu razem z grupą Strzegomska Dwunastka. Emocje sięgną zenitu przy koncercie zespołu Ślad, który wystąpi o godzinie 19.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie również sprzedaż, z której uzyskane pieniądze zostaną przekazane do puszek wolontariuszy. Wszystkie datki zostaną przekazane na cel 28. Finału WOŚP.

Pod patronatem Strzegomskiego Centrum Kultury odbędzie się także impreza w świetlicy w Jaroszowie, która rozpocznie się 12.01.2020 o godzinie 13.00. Podczas wydarzenia planowane są takie atrakcje jak gry i zabawy dla całych rodzin, konkursy, animacje dla dzieci, amatorskie występy artystyczne dzieci i młodzież. Organizatorzy zapraszają również do kawiarenki, gdzie czekać będzie poczęstunek. Do nabycia będą również różne przedmioty, z których dochód zostanie przekazany na cel 28. Finału WOŚP.

Świebodzice

Także świebodzicki sztab WOŚP szykuje na 12 stycznia moc atrakcji. – Startujemy z o godz. 13.00 w hali OSiR Świebodzice przy ulicy Mieszka Starego 6. “Żeglujemy” z występami non stop do godz. 18.00. Jak co roku odbędą się porywające w gorących rytmach występy przedszkolaków z Przedszkola nr 2, nr 3, przedszkola Chatka Puchatka oraz popisy wokalne, taneczne młodych świebodziczan: harcerzy z Imago, uczniów wszystkich świebodzickich szkół podstawowych, liceum ogólnokształcącego. To od lat siła naszych Finałów – mówią organizatorzy.

Miejski Dom Kultury rozgrzeje publiczność pokazami Zumby Kids i Hip Hop, a gwiazdą 28. Finału WOŚP w Świebodzicach będzie zespół szantowy Banana Boat. Na godzinę 18.00 przewidziano przeprowadzenie licytacji, a na godzinę 20.00 – Światełko do Nieba oraz pokaz tańca z ogniem.

Imprezy towarzyszące:

 • Moto WOŚP – Wyższa Szkoła Jazdy, Sudetyoffroad, Ekipa Złombolowa Złombol “Naduś klapkiem” Team,
 • Bieg Policz się z Cukrzycą,
 • zbiórka krwi
 • Świdnickie Bractwo Rycerskie,
 • Bractwo Białe Lwy z SP 2,
 • kluby sportowe: MKS Victoria , UKS Ameoli, Klub Rekin,
 • gościnnie klub hokejowy Wataha 71,
 • pokazy sportowe judo,
 • pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej,
 • ściskawa,
 • warsztaty artystyczne, gry i zabawy z harcerzami – szczep harcerski “IMAGO” w Świebodzicach, Hufiec Świdnica oraz Kamayu Art,
 • kiermasze, pchli targ, tajemnicza książka, porady medyczne,
 • Klub Młodego Odkrywcy z SP 3 i wiele innych.

Żarów

Atrakcje wylicza UM w Żarowie:

Orkiestrowe granie w Żarowie rozpocznie się już przed południem 12 stycznia w Bajkowym Przedszkolu. Tam najmłodsi pod okiem opiekunów przygotowali mnóstwo atrakcji.

Z kolei na godzinę 11.00 wszystkich miłośników gier planszowych zapraszamy do Szkoły Podstawowej przy ulicy Piastowskiej 10. Czekać tam będą na Państwa najpopularniejsze gry bez prądu. Dobrą zabawę gwarantują aktorzy Teatru Bezdomnego.

Od godziny 16.00 zapraszamy do Gminnego Centrum Kultury i Sportu. Na dobry początek zagra zespół Luna Park. Obecnie Luna Park to czwórka muzyków, których twórczość to energetyczna dawka funky z łatwymi do zapamiętania popowymi melodiami. Czerpanie inspiracji z różnych nurtów tworzy z powstałych dzieł ciekawą mieszankę. Po występie Luna Park na scenie pojawi się zespół Nowe Music, który łączy popowe wokale Natalii Widuto z elektronicznymi podkładami Mateusza Chochołka w taneczną całość. Oboje od dawna są aktywni na scenie muzycznej, a najnowszy wspólny projekt potwierdza ogromy talent tego duetu.

Na orkiestrowej scenie zaśpiewają również Krukowianie, którzy od tego roku działają pod skrzydłami GCKiS w Żarowie. Na miłośników muzyki będą czekały jeszcze dwa występy. Chór Senyor-Ryci zaprasza na podróż po najlepszych utworach biesiadnych. Z kolei Miejska Orkiestra Dęta na pewno zagra oficjalny hymn WOŚP. Wszystkich ciekawych, co jeszcze pojawi się w repertuarze zespołów zapraszamy do GCKiS. Podczas finału zaprezentują się sekcje taneczne i sportowe. Pokaz Kids Dance i sekcji akrobatyki sportowej został zaplanowany na godzinę 18.00.

Licytacja gadżetów przekazanych na WOŚP zaplanowana została na godzinę 19.00. Wśród fantów pojawią się grafiki Ryszarda Łomańskiego, vouchery do Restauracji Biały Las, żeglowanie z burmistrzem Żarowa Leszkiem Michalakiem, książki Tajemnice Ziemi Żarowskiej wraz z autografem autora – Bogdana Muchy, fotografie wykonane przez członków Żarowskiego Klubu Fotograficznego, sesja fotograficzna wykonana przez Małgorzatę Niewadę.

Bajkowe Przedszkole w Żarowie

10.00-12.30
W programie: jasełka, rozdanie nagród i dyplomów w konkursie „Bożonarodzeniowy Anioł”, aukcja bożonarodzeniowych aniołów, piernikowych serc, domków z piernika, kiermasz okolicznościowych kartek, świąteczna kawiarenka, gry i zabawy, zajęcia artystyczne

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy, ulica Piastowska 10

11.00 – 15.00 Gry planszowe – zaprasza Teatr Bezdomny,

Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie ulica Piastowska 10a

9.30 -13.00 III Żarowski Turniej Oldboyów o Puchar Burmistrza Żarowa – hala sportowa

16.00 Koncert Luna Park
17.00 Koncert Nowe Music
17.30 Krukowianie
18.00 Kids Dance – pokaz sekcji tanecznej działającej przy GCKiS, pokaz sekcji akrobatycznej działającej przy GCKiS
18.10 Senyor Rici
18.30 Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej
19.00 Licytacja

Ponadto: grupa Black Coyote Airsoft, smaczne ciasta z UTW, loteria fantowa, atrakcje dla najmłodszych.

Poprzedni artykułWilczy Księżyc nad Świdnicą [FOTO]
Następny artykułW Gruszowie wybiegali ponad 600 złotych dla Orkiestry