Strona główna 0_Slider Al. Niepodległości, Sikorskiego, Pogodna, park Młodzieżowy. Te inwestycje ruszą w tym roku?

Al. Niepodległości, Sikorskiego, Pogodna, park Młodzieżowy. Te inwestycje ruszą w tym roku?

10

Znany jest wstępny harmonogram, zgodnie z którym ogłaszane będą przetargi na przebudowę ulic i realizację innych, miejskich inwestycji w tym roku.

Wśród planowanych przetargów znalazł się remont al. Niepodległości

15 stycznia świdnicki magistrat opublikował plan przetargów na 2020 rok. Wynika z niego, że w pierwszym kwartale roku, czyli do marca, powinny zostać ogłoszone zamówienia na m.in. wykonanie zagospodarowania zieleni w parku Młodzieżowym wraz z usunięciem drzew stwarzających zagrożenie (wartość prac szacowana jest na 2,3 mln złotych), a także przebudowę pawilonu przy ulicy Malinowej, w którym ma w przyszłości powstać wielopokoleniowe centrum z filią biblioteki, klubem seniora i klubem młodzieżowym (900 tys. zł). Także w pierwszym kwartale 2020 roku ogłoszone powinno zostać zamówienie na zaciągnięcie przez miasto kredytu w kwocie blisko 10,7 mln zł.

Do czerwca planowane jest rozpisanie przetargów na przebudowę ulicy Sikorskiego (2,9 mln zł), II etap rozbudowy ulicy Pogodnej (1,4 mln zł), budowę wraz z przebudową parkingów i zatok parkingowych (162 tys. zł), przebudowę placów zabaw przy pl. św. Małgorzaty i pl. Kombatantów (blisko 245 tys. zł), czy też przebudowę istniejącej poradni dla osób uzależnionych od alkoholu przy ulicy Westerplatte z przeznaczeniem na Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne (1,8 mln zł).

Z kolei na trzeci kwartał, a więc do września tego roku miałyby zostać ogłoszone przetargi na remont chodników (162 tys. zł), przebudowę al. Niepodległości (4,1 mln zł), a także zimowe utrzymanie jezdni, chodników, schodów i przystanków w sezonach 2020/2021, 2021/2022, 2022/2023 (5,5 mln zł).

Z pełnym wykazem planowanych postępowań można się zapoznać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej UM Świdnica.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykuł„Ruscy”. Czytanie nowego dramatu Andrzeja Błażewicza
Następny artykułŚwidniczanin pozbył się śmieci pod Miłochowem. Sprząta i płaci