Strona główna 0_Slider To będzie biegowe otwarcie nowego roku

To będzie biegowe otwarcie nowego roku

0

Tradycyjnie już Świdnicki Bieg Noworoczny otworzy na dobre lekkoatletyczne zmagania w 2020 roku. Imprezę zaplanowano na niedzielę, 12 stycznia, w planie biegi główne na 5 i 10 kilometrów, a także wyścigi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. 

Podobnie jak przed rokiem organizatorzy: Świdnicka Grupa Biegowa, firma ZUPBADURA, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji i Urząd Miejski w Świdnicy przygotują dla dorosłych i dzieci trasy w okolicach hali Zawiszów. Bieg główny zaplanowano na dwóch dystansach: 5 i 10 km. Trasa posiada atest PZLA. Dodatkowo odbędą się też biegi na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży. Łączny limit uczestników biegów głównych wynosi 450 osób, zaś biegów towarzyszących – 150 osób i został już dano osiągnięty.

Facebook – Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA: https://www.facebook.com/SwidnickiBiegNoworoczny/

Szczegółowy regulamin imprezy: BIEG – REGULAMIN

Trasa biegu głównego 5 km (2 pętle) i 10 km (4 pętle). 

Szczegółowy harmonogram:
• 12.01.2020 (niedziela)
• godz. 10.30 – biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży
• godz. 12.00 – start biegu na dystansie 5 km
• godz. 12.00 – start biegu na dystansie 10 km nastąpi chwilę po starcie dystansu 5 km
• Świdnica, Hala Sportowa na Zawiszowie, ul. Galla Anonima 1
• trasy wytyczone ulicami miasta (Osiedle Zawiszów)
• biuro zawodów: Hala Sportowa Zawiszów, ul. Galla Anonima 1, czynne 12.01.2020
(niedziela) w godz. 8.30 – 11.30.
Odbiór pakietów na biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży do godziny 10.00

Tak było przed rokiem:

Ponad 600 śmiałków wystartowało dziś w okolicach południa w Świdnickim Biegu Noworocznym ZUPBADURA. Na tą liczbę złożyły się osoby startujące w biegach głównych na 5 i 10 km, jak również dzieci i młodzież próbujące swoich sił w wyścigach towarzyszących. W biegu na 5 km w kategorii panów najlepszy był Tomasz Kozłowicz, który pokonał trasę w równe 17 minut. Prawie minutę gorszy był drugi na trasie Krystian Walewski, a trzeci był Bartłomiej Wojsław (18:05). Wśród pań najszybsza okazała się Emilia Gardecka (20:53), wyprzedzając Bożenę Morawską (21:13) i Sylwię Gardecką (21:19). W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie na najwyższym stopniu podium wśród mężczyzn stanął Paweł Pac, który osiągnął czas 35:28. Kolejne pozycje przypadły w udziale Patrykowi Bryłkowskiemu i Karolowi Brylowi, lecz ich strata do lidera wyniosła już około jednej minuty. W klasyfikacji kobiet zdecydowanie najlepsza była Anna Korzeniewska (41:34), która o ponad 2 minuty wyprzedziła Katarzynę Budziszewską i Katarzyną Bernat.

/MDvR/

Poprzedni artykułGrudzień w obiektywie czytelników [KONKURS]
Następny artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]