Strona główna 0_Slider Rezygnują z miejskiego sylwestra i fajerwerków. Zamiast tego zbiórka dla zwierzaków

Rezygnują z miejskiego sylwestra i fajerwerków. Zamiast tego zbiórka dla zwierzaków

90

Świebodzice dołączą do grona miast, które nie będą świętować nadejścia Nowego Roku pokazem pirotechnicznym. Zamiast imprezy z fajerwerkami planowana jest zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt ze świdnickiego schroniska.

Miasto Świebodzice wpisując się w ogólnopolski program ochrony środowiska oraz ochrony zwierząt (jak również po wielu głosach mieszkańców), idąc za przykładem sąsiednich miast, rezygnuje z organizacji Sylwestra Miejskiego oraz pokazu fajerwerków. W trosce o dobro zwierząt, wspólnie ze wszystkimi organizacjami samorządowymi oraz szkołami organizujemy akcję ’”Zamiast fajerwerka dla zwierzaka wyżerka”. Zebrana karma dla zwierząt i koce zostaną przekazane na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy – informuje świebodzicki magistrat.

Dyskusja dotycząca organizowania noworocznych pokazów pirotechnicznych trwa już od kilku lat. Przeciwnicy fajerwerków wskazują, że są one niebezpieczne dla ludzi i przerażające dla zwierząt. Z tego właśnie powodu z pokazów rezygnuje wiele europejskich miast. W tym roku w Polsce sztucznych ogni zabraknie m.in. w Łodzi, Malborku, Toruniu, czy też Lublinie.

Na razie nie wiadomo, jakie plany sylwestrowe mają samorządy z pozostałych miast powiatu świdnickiego. W Świdnicy tylko dwa razy, w 2014 i 2015, Świdnicki Ośrodek Kultury organizował plenerowy koncert i pokazy fajerwerków. Z hucznej, miejskiej zabawy zrezygnował wcześniej Strzegom, a ostatnio także Jaworzyna Śląska. Oficjalnym pokazem pirotechnicznym rok 2019 powitały jedynie Świebodzice.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułJazdę zakończył w rowie
Następny artykułPorzuciłeś samochód? Wszyscy to zauważą