Strona główna 0_Slider Świdnica i gmina Marcinowice szykują się do 28 Finału WOŚP

Świdnica i gmina Marcinowice szykują się do 28 Finału WOŚP

1

170 wolontariuszy ze Świdnicy i gminy Marcinowice, licytacje, pokazy samochodowe i rajdowe przejazdy. Przygotowania do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nabierają rozpędu. Świdnica zagra 11 i 12 stycznia 2020 roku.

Tegoroczny finał WOŚP dedykowany jest dziecięcej medycynie zabiegowej. Zbiórce pieniędzy tradycyjnie będzie towarzyszyła znakomita zabawa.

Już po raz piąty dla dzieci razem z Jurkiem Owsiakiem zagrają świdniccy fani czterech kółek. V Moto Orkiestra zaprasza 12 stycznia 2020 od 10.00 do 15.00 na ul. Krzywoustego na osiedlu Zawiszów w Świdnicy. Wśród atrakcji przejazdy w mistrzami kierownicy i licytacje. Przybywa gadżetów, organizatorzy pozyskali już m.in. pierścionek, lot helikopterem czy koszulki z podpisami znanych kierowców rajdowych. Zbiórkę darów można śledzić na wydarzeniu facebookowym  V Świdnicka Moto Orkiestra 2020.

Do grania szykuje się także Świdnicki Ośrodek Kultury wspólnie z Galerią Świdnicką. Odpowiedzialny za sztab Mariusz Kozłowski zapewnia, że nie zabraknie tradycyjnej licytacji, trwa już zbiórka gadżetów. Przedmioty będą licytowane 11 stycznia 2020 roku. Więcej szczegółów wkrótce.

Do bicia rekordów od kilku tygodni przygotowuje się grająca w jednym sztabie ze Świdnicą gmina Marcinowice. Tu orkiestra rozgrzeje serca i otworzy portfele podczas finału w Strzelcach. Gminny Ośrodek Kultury zbiera coraz więcej darów na licytację, trwa również promocja akcji ” W 2020 upiekę ciasto dla WOŚP”.

W ubiegłym roku połączone siły mieszkańców Świdnicy i gminy Marcinowice pozwoliły uzyskać znakomity wynik: 182 271,40 zł na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

/asz/