Strona główna 0_Slider Kolejny protest przed sądem Świdnicy

Kolejny protest przed sądem Świdnicy

15

Przed Sądem Okręgowym w Świdnicy po raz kolejny będą się mogli spotkać przeciwnicy zmian, które rządzące w Polsce Prawo i Sprawiedliwości chce wprowadzić w kwestii „dyscyplinowania” sędziów. Protesty będą organizowane w całej Polsce.

12 grudnia posłowie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości złożyli w Sejmie projekt dotyczący dyscyplinowania sędziów. Przewiduje on między innymi wprowadzenie odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów za działania lub zaniechania, które mogą uniemożliwić lub utrudnić funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości. Chodzi także o działania o charakterze politycznym. Zmiana pozwoli na usuwanie z zawodu sędziów, którzy poddadzą w wątpliwość legalność nowej Krajowej Rady Sądownictwa i legalność powołania przez neo KRS sędziów. Przypomnijmy, że Sąd Najwyższy orzekł, że nowa KRS nie jest organem niezawisłym i niezależnym od władzy.

Projekt został skrytykowany przez opozycję, środowiska prawnicze, a pod lupę uchwałę zamierza wziąć Komisja Europejska.

Cała demokratyczna Polska będzie jutro protestować w obronie #WolneSądy…Świdnica też! Spotkajmy się 18.12. o 18. przed sądem…pokażmy nasz sprzeciw dla upolityczniania sądownictwa. Pokażmy nasze wsparcie tym, którzy mogą nas bronić przed zapędami władzy…tej, czy każdej kolejnej – zachęca Lech Bokszczanin.

/opr. red., wykorzystano informacje gazeta.pl/