Strona główna 0_Slider Społeczna lodówka pełna poświątecznej żywności

Społeczna lodówka pełna poświątecznej żywności [FOTO]

0

Sałatki, ciasta, kiełbasy, owoce – żywność w najróżniejszej postaci trafiła do świdnickiej lodówki społecznej, ustawionej obok poczty przy ul. Zamenhofa (Osiedle Młodych w Świdnicy. Jeden z darczyńców martwi się, czy wiadomość, że można korzystać z jedzenia, trafia do potrzebujących.

Lodówka jest efektem współpracy Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy z fundacją „Weź Pomóż.pl”, która we Wrocławiu przez dwa lata ustawiła już 20 takich lodówek. Przy pawilonach na Osiedlu Młodych stoi od 2 grudnia.

Inicjatywa nie podlega kontrolom sanepidu, opiera się na zaufaniu dla darczyńców Na drzwiach umieszczony jest regulamin, który zaleca, by przetworzona żywność była opisana i zawierała datę przygotowania.

W lodówce jest bardzo dużo jedzenia, czy osoby potrzebujące wiedzą, że mogą z niej korzystać – martwi się jedna z czytelniczek Swidnica24.pl, która dołożyła na półkę swoje dary.

Jak dowiedzieliśmy się w Spółdzielni Mieszkaniowej, informacja o lodówce została przekazana wszystkim mieszkańcom budynków należących do spółdzielni poprzez bezpłatny biuletyn, trafiła także do lokalnych mediów oraz do gablot. Na prośbę Swidnica24.pl o możliwości skorzystania z darów będą informować także strażnicy miejscy.

Z darów może korzystać każdy, kto jest w potrzebie.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułZłodzieje w święta nie próżnowali
Następny artykułBerkanan. Wieczór autorski