Strona główna 0_Slider Ruszył świąteczny jarmark. Świdnicka szopka już stoi

Ruszył świąteczny jarmark. Świdnicka szopka już stoi [FOTO/VIDEO]

1

Do 22 grudnia (od 10.00 do 19.00) potrwa Świdnicki Jarmark Bożonarodzeniowy. Na czterdziestu stoiskach, w drewnianych straganach wystawienniczych, świdniczanie będą mieli okazje kupić między innymi ekoprzetwory, miody, wędliny, rękodzieło drewniane, czekoladki, kołacze, ceramikę użytkową i artystyczną, biżuterię ręcznie robioną czy też smakołyki przygotowane przez panie z kół gospodyń wiejskich.

W ramach Świdnickiej Kolędy, atrakcją dla najmłodszych będzie w tym roku snowtubing, czyli ślizgi na pontonach. Bezpłatne zjazdy odbywać się będą w sobotę i niedzielę, 21 i 22 grudnia od godz. 10.00 do 18.00. Tradycyjnie na Rynku stanie zagroda reniferów. W sobotę, 21 grudnia od godz. 11.00 do 17.00 dzieci będą mogły zasiąść w saniach i uwiecznić na zdjęciach spotkanie z białobrodym Mikołajem. Przez dwa dni, czyli 14 i 15 grudnia od godz. 12.00 do godz. 15.00 Mikołaj wraz z konikiem Kometkiem przygotuje także dla dzieci kolejną niespodziankę, czyli przejażdżki na kucyku.

W niedzielę, 22 grudnia o godz. 16.30 w Rynku odbędą się jasełka przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury, natomiast na godz. 17.00 zaplanowano “Wigilię wszystkich świdniczan”, podczas której harcerze wręczą gospodarzom światełko betlejemskie. Bożonarodzeniowe życzenia przekażą mieszkańcom prezydent miasta oraz przedstawiciele różnych wyznań religijnych. Świdniczanie będą mieli też okazję podzielić się opłatkiem, wypić gorący barszczyk i wspólnie kolędować.

Z listą wszystkich wydarzeń odbywających się w ramach Świdnickiej Kolędy można się zapoznać na plakatach oraz na stronie www.swidnickakoleda.pl.

/opr. mn/

fot. Dariusz Nowaczyński, mn

Poprzedni artykułWrażliwi programiści z II LO
Następny artykułZłodziej choinki uciekł w Długą