Strona główna Wydarzenia Świdnica Wrażliwi programiści z II LO

Wrażliwi programiści z II LO

0

Drużyna II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Banacha w składzie: Amelia Pieszczoch, Michał Pietrzak, Wiktor Dębek oraz Kacper Wilgus pod fachową opieką  Pawła Polczyka wzięła udział w konkursie programistycznym w ramach Hackaton#LNU na Politechnice Wrocławskiej. Programiści z II LO spisali się znakomicie, zajęli czwarte miejsce wśród najlepszych ośmiu drużyn z naszego województwa. Medalowe pozycje zajęły szkoły z Wrocławia. Oprócz II LO, nasz powiat reprezentowała drużyna z technikum w Zespole Szkół w Strzegomiu.

Problem zanieczyszczenia powietrza był głównym tematem Hackathon#LNU „Zaprogramuj Dolny Śląsk”. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie problemów związanych z ochroną powietrza i poprawieniem jakości życia mieszkańców przy użyciu języków programowania C++, Python i SQL. W trakcie pracy drużyny mogły korzystać m.in. z danych pochodzących z czujników smogu, które można wykorzystać do opracowania i analizy danych statystycznych. Wszyscy uczestnicy związani są z „Ligą Niezwykłych Umysłów”, czyli projektem nauki programowania stworzonym przez specjalistów z branży IT dla młodzieży.

Hackaton miał pokazać młodym ludziom, jak wielkim problemem jest zanieczyszczenie powietrza i zachęcić ich do szukania rozwiązań w celu ograniczenia niskiej emisji pyłów i gazów. Zajęcia posłużyły budowaniu wiedzy i wrażliwości na czynniki, które kształtują jakość życia mieszkańców Dolnego Śląska przy jednoczesnym dbaniu o ochronę środowiska.

Uczestnicy mogli odwiedzić Stop Smog Car, który stanie przed budynkiem SKS. To jeżdżący po Polsce szkoleniowy pojazd z ekologicznymi urządzeniami grzewczymi: pompą ciepła powietrze/woda Vitocal 200-A, najnowszym kondensacyjnym kotłem gazowym Vitodens 200-W oraz panelami fotowoltaicznymi i oczyszczaczem powietrza HL-OP-15.

/Informacja i zdjęcie II LO w Świdnicy/

Poprzedni artykułBombki, choinki i lukrowe pierniki. Świąteczne warsztaty w weekend w Galerii Świdnickiej
Następny artykułRuszył świąteczny jarmark. Świdnicka szopka już stoi [FOTO/VIDEO]