Strona główna 0_Slider Prokuratura bada okoliczności tragicznego wypadku na łączniku

Prokuratura bada okoliczności tragicznego wypadku na łączniku

5

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła śledztwo w sprawie niedzielnego wypadku, do którego doszło na tzw. łączniku autostradowym, prowadzącym ze Świdnicy w kierunku Żarowa. W wyniku czołowego zderzenia auta osobowego z ciężarówką zginęła 30-letnia kobieta.

Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach wypadku doszło 15 grudnia, około godziny 11.15, na drodze powiatowej 3396D. Na wysokości zjazdu na Bagieniec i Wierzbną czołowo zderzyły się osobowe Audi i samochód ciężarowy Scania. Kierująca osobówką 30-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego zginęła na miejscu. Kierowca ciężarówki trafił do szpitala. Przez blisko sześć godzin łącznik autostradowy był zamknięty dla ruchu.

W poniedziałek Prokuratura Rejonowa w Świdnica wszczęła śledztwo, którego celem będzie wyjaśnienie okoliczności tragedii. – Prowadzimy postępowanie w kierunku spowodowania wypadku komunikacyjnego – potwierdza prokurator Marek Rusin. – Na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono pojazdy. Ze wstępnych ustaleń wynika, kobieta kierująca samochodem osobowym zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z samochodem ciężarowym. Kierowca tego samochodu widząc, że drugi pojazd zjeżdża na jego pas ruchu, odbił w prawą stronę, co doprowadziło do wywrócenia ciężarówki – dodaje, opisując przebieg wypadku.

Dzisiaj została przeprowadzona sekcja zwłok, która potwierdziła wstępne oględziny, wedle których do śmierci kobiety doszło w wyniku obrażeń doznanych w wypadku – wskazuje prokurator. Do czasu zakończenia postępowania, śledczy nie zamierzają spekulować odnośnie przyczyn tragicznego zdarzenia.

Michał Nadolski
[email protected]

Poprzedni artykułPowracają Koncerty Zimowe. Pierwsze spotkanie z muzyką klasyczną już w niedzielę
Następny artykułZadecydują o budżecie na 2020 rok i podzielą się opłatkiem