Strona główna 0_Slider Praca osadzonych wspomoże cele charytatywne. Zrobili świąteczne stroiki

Praca osadzonych wspomoże cele charytatywne. Zrobili świąteczne stroiki [FOTO]

0

Pod okiem leśników odbyły się warsztaty, w ramach których osadzeni ze świdnickiego aresztu wykonywali świąteczne stroiki. – Stroiki postanowiliśmy sprzedać, a pieniążki jakie uda się uzyskać trafią na cele charytatywne – tłumaczy Malwina Boncol z Nadleśnictwa Świdnica.

Po roku udanej współpracy pomiędzy Nadleśnictwem Świdnica, a Aresztem Śledczym w Świdnicy – roku naprawdę ciężkiej, często fizycznej pracy, którą włożyli wszyscy zaangażowani w ten projekt – postanowiliśmy, aby na zakończenie zrobić coś przyjemnego i dobrego zarazem. Do tego dorzuciliśmy szczyptę świątecznego nastroju i tak narodził się pomysł stworzenia stroików świątecznych – opowiada Boncol.

Wraz z materiałami potrzebnymi do tworzenia takich stroików do aresztu przyjechały 3 leśniczki, które przeprowadziły warsztaty, podczas których osadzeni mogli wykorzystać swoje ukryte talenty. Jednak umiejętność dawania jest przyjemniejsza niż brania, dlatego na wykonaniu stroików pomysł się nie zakończył. Stroiki postanowiliśmy sprzedać, a pieniążki jakie uda się uzyskać trafią na cele charytatywne – dodaje.

W najbliższy czwartek, 12 grudnia w godzinach popołudniowych prace osadzonych będzie można kupić w Galerii Świdnickiej. – Stroiki są naprawdę śliczne, a zaangażowanie jakim wykazali się osadzeni napawa nas pozytywną energią! – podkreśla rzecznik nadleśnictwa.

/Nadleśnictwo Świdnica, opr. mn/

fot. Malwina Boncol

Poprzedni artykułDachowanie pod Milikowicami
Następny artykułKolędowanie z „Golec uOrkiestrą” uświetni wigilijne spotkanie w Strzegomiu