Strona główna 0_Slider Pierwszy charytatywny sklep w Świdnicy otwarty

Pierwszy charytatywny sklep w Świdnicy otwarty [FOTO]

0

Wynajęli pomieszczenie w „okrąglaku” na osiedlu Zawiszów, wyremontowali, umeblowali i ustawili pierwsze przedmioty, z których dochód zostanie przeznaczony na opiekę i leczenie zwierząt. Fundacja Mam Pomysł, która jest m.in. operatorem schroniska dla bezdomnych zwierząt, otworzyła pierwszy sklep charytatywny w Świdnicy.

Pomysł jest inspirowany Zachodem, ponieważ pierwsze tego typu miejsca powstawały w Wielkiej Brytanii – mówi Adrianna Kaszuba, prezes Fundacji Mam Pomysł. – Jest to tam dodatkowa forma dotowania każdej działalności non profit, więc coś, co na zachodzie Europy jest standardem, u nas jest nowością. Mamy w Polsce podobne sklepy, jeden z nich, mający na celu pomoc zwierzętom, działa od niedawna w Zielonej Górze.

Fundacja pierwotnie szukała tylko miejsca do spotkań, by rozwijać działalność edukacyjną i promocyjną na rzecz zwierząt i ochrony środowiska. – Idea charity shopu zrodziła się w trakcie, ponieważ okazało się że nasze bazarki w internecie cieszą się olbrzymią popularnością. Pomyśleliśmy, że warto spotkać się z kupującymi, z naszymi darczyńcami – dodaje Adrianna Kaszuba.

Półki dopiero się zapełniają, na razie część z nich wypełniły gadżety fundacji, m.in. kubeczki, bombki, torby lniane. Są też książki, rękodzieło i kalendarze. – Mamy też nadzieję, że z czasem uda nam się pozyskać inne rzeczy. Idąc z duchem ograniczania wyrzucania niepotrzebnych rzeczy, chcemy otworzyć furtkę do ich przekazywania za niewielką cenę innym osobom, dla których będą przydatne – dodaje prezes FMP. Dochód trafi na pomoc dla zwierząt, których fundacja ma pod opieką około 140.

Do sklepu można oddać książki, zabawki, dekoracje, biżuteria, a także niezniszczoną odzież. Jedna z pierwszych klientek i darczyńców była radna Magdalena Rumiance-Wróblewska.

Dzisiaj sklep przy ul. Księżnej Jadwigi Śląskiej 1 (okrąglak) będzie otwarty do 20.00. Na gości czeka poczęstunek. Do końca grudnia charytatywna placówka będzie otwarta w każdy piątek w godzinach popołudniowych. Od stycznia dyżurów ma przybywać.

W razie chęci dołączenia, wsparcia tego wydarzenia swoim kreatywnym pomysłem, uzupełnieniem asortymentu charity shopu, zapraszamy do kontaktu: [email protected] lub tel. 790-241-451 – zachęca fundacja.

/asz/
Zdjęcia Michał Nadolski

Poprzedni artykułW Strzegomiu już się ślizgają! Ruszył sezon na Białym Orliku
Następny artykułMieszkańcy skarżą się na coraz dłuższe oczekiwanie na karetkę. Pogotowie wyjaśnia