Strona główna 0_Slider Odkręcaj, nie wyrzucaj! Trwa zbiórka nakrętek dla dziewczynek ze Świdnicy.

Odkręcaj, nie wyrzucaj! Trwa zbiórka nakrętek dla dziewczynek ze Świdnicy.

0

Swidnica24.pl zachęca do udziału w trwającej bez przerwy zbiorki  nakrętek. Mamy kolejne kilkadziesiąt kilogramów, czekamy na kolejne! Zamiast wyrzucać plastikowe nakrętki do śmieci, wrzuć do worka, a zbiór przynieś do redakcji. W ten sposób ochronisz środowisko i pomożesz dwóm dziewczynkom.

Emilka Pawlak od urodzenia zmaga się z ciężką postacią mózgowego porażenia dziecięcego, wodomózgowiem i padaczką lekooporną. Dzięki nakrętkom dziewczynka może wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne.

Z kolei w przypadku Mai Tyczyno nakrętki pozwalają na finansowanie przeszczepów mikrobioty. Dziewczynka nie ma własnej flory bakteryjnej, a jej brak znacznie pogarszał stan ciężko chorego od urodzenia dziecka. Jeden przeszczep kosztuje 1500 złotych. Taka forma leczenia będzie Mai potrzebna do końca życia.

Plastikowe nakrętki skupowane są przez firmy, które poddają je recyklingowi, a rodzicom bądź wypłacają pieniądze, bądź refundują rehabilitację. By osiągnąć efekt, potrzeba tysięcy kilogramów, ale – jak pokazuje doświadczenie obu rodzin, jest to możliwe! Zbiórkę prowadzą szkoły, harcerze, prywatne firmy i zakłady usługowe, a także czytelnicy Swidnica24.pl.

Nakrętki dla obu dziewczynek można przynosić w każdy dzień powszedni od 9.00 do 17.00 do redakcji portalu, Rynek 33/4 w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułBrązowy medal naszych akrobatów w Łańcucie
Następny artykułJak pomagać, żeby nie zaszkodzić. Sanepid o społecznej lodówce