Strona główna 0_Slider Ksiądz podejrzewany o pedofilię w areszcie. Zawiadomienie złożyła kuria świdnicka

Ksiądz podejrzewany o pedofilię w areszcie. Zawiadomienie złożyła kuria świdnicka

18

Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu prowadzi postępowanie w sprawie księdza Leszka S. z  parafii w Boguszowie-Gorcach, podejrzewanego o seksualne wykorzystywanie małoletnich. Zawiadomienie w tej sprawie złożyła kuria świdnicka.

Jak informuje prokurator rejonowy w Wałbrzychu Marcin Witkowski, 61-letni duchowny usłyszał dwa zarzutu dotyczące czynów seksualnych, których miał się dopuścić wobec dwóch małoletnich osób. Ze względu na ich dobro prokurator nie podaje wieku ani płci dzieci. Sąd wobec księdza zastosował dwumiesięczny areszt. Prokuratura nie informuje, czy Leszek S. przyznał się do winy.

Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. duchownego diecezji świdnickiej

Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, że toczy się postępowanie kanoniczne dotyczące oskarżeń duchownego tejże diecezji,ks. Leszka S., o czyny przeciwko VI przykazaniu Dekalogu. Duchowny został odsunięty od posługi duszpasterskiej, a pokrzywdzonych wsparto pomocą specjalistyczną. Diecezja świdnicka zawiadomiła też organy ścigania o powzięciu wiadomości, mogących uzasadniać podejrzenie popełnienia przez tego duchownego czynów wykorzystania seksualnego małoletnich. Wszystkie osoby, które posiadają wiedzę pozwalającą na rzetelne zweryfikowanie tego przypadku, w tym osoby pokrzywdzone, powinny zgłosić się do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, która prowadzi postępowanie karne w tej sprawie. Diecezja zapewnia pomoc duchową i psychologiczną ofiarom nadużyć seksualnych i ich bliskim, którą koordynuje delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży w diecezji świdnickiej (kontakt mailowy: [email protected]).

ks. dr Daniel Marcinkiewicz
rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej

/red./

Poprzedni artykułŚwidnickie Hospicjum przy świątecznym stole. Podziękowania i życzenia [FOTO]
Następny artykułO czym pamiętać, wybierając systemy dla firm