Strona główna 0_Slider Kiermasz świąteczny dla świdnickich bezdomniaków

Kiermasz świąteczny dla świdnickich bezdomniaków

0

Już za tydzień świdnickie Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy zaprasza na świąteczny kiermasz. Będzie można nie tylko pomóc zwierzakom, kupując wystawione przedmioty, ale także poznać warunki życia schroniskowych psów i kotów.

Fot. FMP Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Świdnicy

Operator placówki, Fundacja Mam Pomysł nie wszystko może zapewnić z wpłat, otrzymywanych za prowadzenie schroniska z budżetu Świdnicy oraz wpłat, wnoszonych za bezdomne zwierzęta z kilku gmin. Psy i koty często wymagają ponadstandardowego leczenia i kosztownej karmy. Zwierzęta trafiają na Pogodną w Świdnicy z reguły są w kiepskim stanie. By mogły trafić do adopcji, muszą najpierw zostać wyleczone, odkarmione i, co równie częste – nauczone podstawowych zachowań.

Fundacja wraz z wolontariuszami i pracownikami schroniska cały czas szuka okazji, by zachęcić mieszkańców Świdnicy i powiatu świdnickiego do wspierania zwierzaków. Przy ul. Pogodnej 3 można kupić wyjątkowy kalendarz na 2020 rok, którego bohaterami są adoptowane psy i koty wraz z właścicielami. A już za tydzień, 15 grudnia schronisko zaprasza na kiermasz świąteczny, który rozpocznie się o godzinie 11.00.

Na gości przy ul. Pogodnej 3 będą czekać i słodki poczęstunek oraz  kiermasz z rękodziełem, dekoracjami świątecznymi, cegiełkami na potrzeby podopiecznych.
Każdy będzie miał możliwość spotkania naszej załogi, wizyty w schronisku z przewodnikiem w postaci naszych zaangażowanych wolontariuszy- zachęcają organizatorzy.

Każdy chętny może wesprzeć przygotowanie kiermaszu, piekąc ciasta lub babeczki, a także przekazując gadżety, bony na usługi lub dekoracje świąteczne. Wszelkich informacji udzielają pracownicy schroniska w godzinach pracy placówki.

/opr. asz/

Poprzedni artykułŚwiąteczny jarmark w Zamku Roztoka
Następny artykułŚwidnica wczoraj i dziś. Ul. Kolejowa