Strona główna 0_Slider Kalendarz Olgi Tokarczuk w Muzeum Nobla otwarty na zapiskach o… Świdnicy

Kalendarz Olgi Tokarczuk w Muzeum Nobla otwarty na zapiskach o… Świdnicy

8

Gdyby nie „zawieszenie” Literackiej Nagrody Nobla w 2018 roku, Olga Tokarczuk prawdopodobnie nie dotarłaby 13 grudnia tego roku do Świdnicy i nie spotkała się z tłumem wielbicieli jej twórczości. Dotarła, a notatka o tym znalazła się w kalendarzu, ofiarowanym przez Olgę Tokarczuk Muzeum Nobla w Sztokholmie. Umieszczony w gablocie kalendarz jest otwarty na zapiskach z tygodnia 10-16 grudnia 2018.

Czuję się jak podróżniczka w czasie – mówiła Olga Tokarczuk w Muzeum Nobla, przekazując swoją pamiątkę. W związku ze skandalem w Szwedzkiej Akademii w 2018 roku nagrody w dziedzinie literatury nie wręczono. O jej przyznaniu polskiej pisarce, związanej z Dolnym Śląskiem, dowiedzieliśmy się w październiku 2019 roku.

fot. Malte Herwig/Twitter: Olga Tokarczuk official

Tradycją od 18 lat jest, że laureaci przekazują założonemu  w 2001 roku Muzeum Nobla pamiątkę. Olga Tokarczuk podarowała kalendarz, w którym są zapiski z dnia codziennego, listy zakupów, spotkania, w tym to z 13 grudnia 2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Uhonorowana wieloma nagrodami autorka „Biegunów” promowała w Świdnicy „Opowiadania bizarne”.

Olga Tokarczuk odbierze Literacką Nagrodę Nobla 10 grudnia 2019 roku.

/asz/

Poprzedni artykułMPK tnie kursy na linii do Wałbrzycha
Następny artykułJak wybrać lepsze blachodachówki?