Strona główna Wydarzenia Jak wybrać lepsze blachodachówki?

Jak wybrać lepsze blachodachówki?

0

Na polskim rynku poszyć dachowych przeznaczonych na dachy spadziste dominuje blacha. Silną, drugą pozycję od lat utrzymują pokrycia ceramiczne. Jak wybrać optymalne rozwiązanie wśród gąszczu propozycji? Czy warto zwrócić uwagę na nowoczesne produkty łączące zalety obu wiodących technologii?

Zalety blachodachówki
Nowoczesne dachówki z blach mają wiele zalet wynikających z cech fizycznych produktu. Pozwalają one na obniżenie kosztu budowy nowego dachu oraz znacznie przyspieszają proces montażu. Mowa tu przede wszystkim o niskiej wadze poszycia z blachy, która pozwala na zastosowanie lżejszej, a przez to tańszej i łatwiejszej w montażu więźby dachowej. Warto pamiętać, że konstrukcja stanowiąca podparcie dla pokrycia dachowego to istotny czynnik kosztotwórczy. Ponadto, nowoczesne pokrycia tego typu projektuje się jako elastyczny system modułowy. Pojedyncze elementy są bardzo lekkie, a mimo to mają powierzchnię kilkukrotnie większą od typowej dachówki ceramicznej. Dzięki temu ułożenie ich na tej samej powierzchni zajmuje dużo mniej czasu i jest po prostu łatwiejsze. Co więcej, montaż blachodachówki z reguły nie wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, a to również redukuje całkowity koszt przedsięwzięcia.

Dachy Gerard – design a’la ceramika
Wraz z rozwojem technologii zabezpieczenia blach, producenci wdrożyli nowe produkty nawiązujące designem do dachówek ceramicznych. Zastosowanie kilku warstw powłok z laminatów, posypki z granulatu kamienia naturalnego oraz specjalnych lakierów pozwoliło na uzyskanie powierzchni o fakturze zbliżonej do materiałów naturalnych. Jednocześnie arkusze blachy formowane są w taki sposób, aby imitowały wyglądem ułożoną strukturę dachówki ceramicznej. Zabieg ten znacznie poprawia estetykę blaszanego dachu, a jednocześnie podnosi wytrzymałość paneli. Lepsza powlekana blacha jest optymalnie zabezpieczona przed korozją oraz ma większą odporność na punktowe uszkodzenia mechaniczne, np. na grad. Dzięki tej technologii inwestorzy mogą skorzystać z licznych zalet dachów blaszanych i nie muszą rezygnować z efektownego designu, charakterystycznego dla ceramiki.

Efektowne dachy Gerard to atrakcyjny wygląd zewnętrzny i wyższa wartość nieruchomości. Design nawiązujący wyglądem do materiałów naturalnych doceniają nie tylko inwestorzy i architekci. Taki dom po prostu wyróżnia się spośród szeregu podobnych. Poza tym właściciel marki Gerard jako jedna z niewielu firm produkujących blaszane pokrycia dachowe od ponad 60 lat, udziela 50 lat gwarancji na swoje produkty.

/Reklama/

Poprzedni artykułKalendarz Olgi Tokarczuk w Muzeum Nobla otwarty na zapiskach o… Świdnicy
Następny artykułRemontują wiadukt pod Pszennem. Będą utrudnienia