Strona główna Bez kategorii Ile można uzyskać odszkodowania za wypadek w pracy w UK za uraz...

Ile można uzyskać odszkodowania za wypadek w pracy w UK za uraz ręki?

0

Jeśli zdarzył ci się wypadek przy pracy na terenie Wielkiej Brytanii, masz prawo ubiegać się o odszkodowania UK – bez względu na to, jakie masz obywatelstwo. Wszyscy pracodawcy mają obowiązek ubezpieczać się na wypadek takich sytuacji. Nawet najmniejszy uraz powinien zostać potraktowany poważnie. Pani Agnieszka z Hounslow otrzymała za uraz ręki, do którego doszło podczas pracy, aż 2,200 funtów.

Jak doszło do wypadku?
Pani Agnieszka pracowała tego dnia na magazynie w Hayes. Była to jej nowa praca (dopiero drugi dzień), dlatego pracodawca nie zdążył zapoznać jej z podstawowymi zasadami BHP. Nie odbyła jeszcze żadnych szkoleń.

Do wypadku doszło podczas przekładania zwrotów na palety. Niespodziewanie podczas wypełniania obowiązków na panią Agnieszkę spadły deski do prasowania, które znajdowały się na górnych półkach. Był to spory regał magazynowy, więc deski spały z wysokości niemal pięciu metrów, co sprawiło, że uraz był bardzo dotkliwy. Na szczęście ucierpiała na tym tylko ręka pani Agnieszki.

Jakie kroki zostały podjęte?
W pierwszym momencie pani Agnieszka nie wiedziała, co zrobić. Nie znała danych menadżera, a wcześniej nie poinstruowano jej, do kogo powinna się w takim przypadku zgłosić. Poszła więc do łazienki, gdzie starała się zatrzymać błyskawicznie postępującą opuchliznę ręki za pomocą zimnej wody. Wkrótce jeden z pracowników magazynu przyniósł lód, z którego zrobiono okład. Opuchlizna była na tyle poważna, że pani Agnieszka nie mogła zdjąć z palca pierścionka.

W końcu jeden ze współpracowników, Martin, zadzwonił do agencji pracy, której pani Agnieszka zawdzięczała tę pracę. Zgłoszono wypadek, po czym pani Agnieszka udała się do szpitala z tym samym współpracownikiem. Raport o wypadku został w międzyczasie sporządzony. Na miejscu na ostrym dyżurze okazało się, że uraz ręki jest na tyle poważny, że pani Agnieszka nie mogła wrócić do pracy bez wcześniejszego przejścia terapii rehabilitacyjnej.

Kto pomógł w uzyskaniu odszkodowania UK?
Pani Agnieszce koleżanka poleciła firmę odszkodowawczą Insito Odszkodowania UK. Dzień po wypadku pani Agnieszka skontaktowała się z Insito i otrzymała kompleksową pomoc, nie tylko prawną, ale niemal na każdym polu – między innymi zorganizowano komisję lekarską oraz fizjoterapię. Pozwoliło to szczegółowo ustalić stan pani Agnieszki, co z kolei przełożyło się na wysoką kwotę rekompensaty z tytułu odszkodowania UK.

Profesjonalna pomoc w języku ojczystym
To, co dla pani Agnieszki było wyjątkowo ważne, to fakt, że Insito Odszkodowania UK zapewniło jej tłumacza, który był z nią podczas komisji lekarskiej. Szczegółowo omawiano z nią także każdy aspekt sprawy i pomagano przy wypełnianiu dokumentów w języku angielskim. Swój poziom językowy pani Agnieszka ocenia jako podstawowy, nie dałaby więc rady przeprowadzić całej procedury odszkodowawczej, polegając jedynie na swoich umiejętnościach. Ogółem pani Agnieszka ocenia pomoc Insito jako profesjonalną i błyskawiczną, a na dodatek – w języku polskim.

Dowiedz się więcej lub porozmawiaj z prawnikami z Insito na czacie na: Insito-odszkodowania.uk

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułWspólna wigilia mieszkańców Jaworzyny Śląskiej [FOTO]
Następny artykułŁącznik bezpieczny dla kierowców? Nie będzie fotoradaru