Strona główna Wydarzenia Jaworzyna Śląska Wspólna wigilia mieszkańców Jaworzyny Śląskiej

Wspólna wigilia mieszkańców Jaworzyny Śląskiej [FOTO]

0

Jak co roku w okresie przed świętami Bożego Narodzenia, burmistrz Jaworzyny Śląskiej zaprosił mieszkańców gminy na wspólne spotkanie wigilijne. Zaproszenie skierowane zostało w sposób szczególnych do tych, którzy w wigilijny wieczór zostają samemu, ale nie tylko. W tegorocznej wigilii wzięło udział ponad dwustu mieszkańców.

W przygotowanie tradycyjnej wieczerzy wigilijnej zaangażowanych było wiele osób: pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej, Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej, Urzędu Miejskiego oraz wolontariusze z Towarzystwa Przyjaciół Seminarium działającego przy parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP.

Wigilia po raz drugi odbyła się w jaworzyńskiej hali sportowo-widowiskowej. Rozpoczęła się od wspólnej modlitwy, którą poprowadził ks. Arkadiusz Chwastyk. Następnie przyszedł czas na łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Wszystkim przybyłym życzenia świąteczne złożył również burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz, radni Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej, a także goście wicewojewoda dolnośląski Jarosław Kresa oraz wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko. Spotkanie wigilijne umilił występ artystyczny przygotowany przez najmłodszych mieszkańców gminy. Na zakończenie każdy otrzymał upominki, przygotowane przez Gminę Jaworzyna Śląska.

/UM Jaworzyna Śląska, opr. mn/

Poprzedni artykułApartamenty nad morzem – o co pytać analizując oferty?
Następny artykułIle można uzyskać odszkodowania za wypadek w pracy w UK za uraz ręki?