Strona główna 0_Slider Gala Bożonarodzeniowa w Strasznym Dworze

Gala Bożonarodzeniowa w Strasznym Dworze [FOTO]

0

Już po raz dwudziesty pierwszy Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony’ego Halika w Świdnicy zaprosił na bożonarodzeniową Galę. Doroczne święto zawsze ma swój motyw przewodni, tym razem była nim opera Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”.


Postać jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów nie pojawiła się w roli patrona gali przypadkowo. W tym roku przypada 200 rocznica urodzin Moniuszki, co stało się okazją do przypomnienia jego dorobku, muzyki i wreszcie polskiej kuchni z początku XVIII wieku.

Nauczyciele i uczniowie z ogromną staranności przygotowali krótką część artystyczną, połączoną z wspólnym śpiewaniem kolęd. Ognistego mazura z opery Stanisława Moniuszki zatańczył Zespół Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”. Ważnym elementem uroczystości było wręczenie nagród starosty świdnickiego dla laureatów konkursu na najpiękniej udekorowany stół świąteczny. Nie zabrakło także podziękowań dla nauczycieli i uczniów oraz życzeń świątecznych, które złożyła dyrektor szkoły Aldona Liszka-Urbańska.

Jak zawsze głównymi bohaterami gali były potrawy, przygotowane przez uczniów pod bacznym okiem nauczycieli. Na gości czekały zupa migdałowa, bigos z łopatką, kaczka, różne rodzaje ryb i bardzo słodkie desery. Dania zostały podane w aranżacji, nawiązującej do scenografii Moniuszkowskiego „Strasznego Dworu”.

/asz/
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułMikołajkowy prezent dla uczniów ze „sto piątki”
Następny artykuł„Świdniczan portret z marzeń”. Wystawa fotografii na Długiej [FOTO]