Strona główna Kultura „Świdniczan portret z marzeń”. Wystawa fotografii na Długiej

„Świdniczan portret z marzeń”. Wystawa fotografii na Długiej [FOTO]

0

Różnią się wiekiem, wykształceniem, zawodem, miejscem urodzenia i pasjami. Łączy ich jedno – Świdnica. We wtorek odbył się wernisaż wystawy, na której zaprezentowane zostały portrety świdniczan wykonane przez Sylwię Brzęczek.

W ramach projektu „Świdniczan portret z marzeń” wykonane zostały 52 fotografie – portrety świdniczan wraz z ich atrybutami dotyczącymi ich zawodu, pasji czy też marzeń. Studio Sylwii Brzęczek odwiedziło w sumie 57 osób – 30 kobiet i 27 mężczyzn.

29 uczestników projektu urodziło się w Świdnicy, 6 w Wałbrzychu, po 3 we Wrocławiu i w Ząbkowicach Śląskich, a pozostali w Bielawie, Brzegu Dolnym, Głuszycy, Jaworze, Kłodzku, Legnicy, Mysłakowie, Opolu, Świebodzicach, Zgorzelcu, Żarach. Część przybyła do miasta z zagranicy. Główny powód zamieszkania w Świdnicy? Praca lub miłość.

Sylwia Brzęczek ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz podyplomowe Studium Menadżerskie na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Od zawsze związana była ze sztuką, a jej prawdziwą pasją od kilku lat stała się fotografia. Sukcesywnie zdobywa wiedzę w tej dziedzinie, uczestnicząc w wielu warsztatach i szkoleniach. W swoim dorobku ma już wiele nagród, m.in. I miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez portal InterFoto, III miejsce w konkursie fotograficznym „O człowieku” organizowanym przez portal Szeroki Kadr, wyróżnienie w konkursie „Portret/Moda” na portalu To Dobry Kurs. Jej prace oglądać można było na kilku wystawach fotograficznych.

Projekt „Świdniczan portret z marzeń” zrealizowany został w ramach stypendium prezydenta Świdnicy w dziedzinie kultury.

/mn/

wernisaż: fot. Dariusz Nowaczyński
zdjęcia wykonane w ramach projektu: fot. Sylwia Brzęczek

Poprzedni artykułGala Bożonarodzeniowa w Strasznym Dworze [FOTO]
Następny artykułKto sięgnie po medale Mistrzostw Dolnego Ślaska?